Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polski Fundusz Rozwoju i banki uruchomią obsługę wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR

Banki umożliwią klientom firmowym składanie wniosków o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Firm i Pracowników. Przyjmowanie wniosków rozpocznie się w pierwszych placówkach w ciągu kilku dni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Paweł Borys, prezes PFR

17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych wdrożyło system, który pozwoli na przyjmowanie wniosków od mikro, małych i średnich firm zatrudniających od 1 do 249 pracowników o udzielenie subwencji w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. W poniedziałek 27 kwietnia wieczorem program uzyskał notyfikację Komisji Europejskiej, co było ostatnim wymaganym krokiem do jego uruchomienia. Po technicznym wdrożeniu ostatnich zaleceń Komisji Europejskiej przyjmowanie wniosków rozpocznie się w ciągu kolejnych kilku dni.

Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Paweł Borys: "Subwencje dla firm pod koniec kwietnia"

- Dzięki kompetencjom inwestycyjnym i zapleczu finansowemu PFR będzie mógł sprawne i efektywnie udostępnić przedsiębiorcom finansowanie na preferencyjnych warunkach, ograniczać skutki spowolnienia w polskiej gospodarce i przyczynić się do powrotu polskich firm na ścieżkę rozwoju – zachwalał go PFR w komunikacie.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki. "Czekanie spędza nam sen z powiek"

Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do poprzedniego miesiąca bądź analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

– Wnioskowanie o subwencję finansową jest dla klienta łatwe i wygodne - wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej Pekao24 lub PekaoBiznes24 i wypełnić formularz – zapewnia w komunikacie Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes zarządu Banku Pekao S.A., odpowiedzialna za Pion MŚP. - Bank po otrzymaniu informacji zwrotnej z PFR o przyznaniu subwencji, niezwłocznie poinformuje klienta i uzna jego rachunek kwotą subwencji.

Wnioski o wsparcie w ramach Tarczy Finansowej PFR dla mikro, małych i średnich firm będzie można złożyć wyłącznie za pośrednictwem następujących banków:

- Alior Bank
- Bank BPS oraz zrzeszone i współpracujące Banki Spółdzielcze
- Bank Millennium
- Bank Pekao S.A.
- Bank Pocztowy
- BNP Paribas Bank Polska
- BOŚ Bank
- Citi Handlowy
- Credit Agricole
- Getin Noble Bank
- Idea Bank
- ING Bank Śląski
- mBank
- Nest Bank
- PKO Bank Polski
- Santander Bank Polska
- SGB-Bank S.A. oraz Banki Spółdzielcze SGB i współpracujące Banki Spółdzielcze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: polski fundusz rozwoju, koronawirus kryzys, tarcza antykryzysowa, przedsiębiorcy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-04-2020

DominProszę Was. Ktoś jeszcze im wierzy? To powinien szukać psychiatry ha ha

Rozwiń komentarze (1)