Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowy Ład. Jakie zyski dla etatowców?

- Na umowie o pracę zyskają wszyscy zarabiający do wysokości średniej płacy, czyli do kwoty ok. 5,5 tys. zł brutto. Będzie to zysk od 100 do 200 zł miesięcznie - mówi Jakub Sawulski, kierownik zespołu makroekonomii Polskiego Instytutu Ekonomicznego w rozmowie z "Money. To się liczy". Pracownicy etatowi zarabiający między 6 a 10 tys. zł brutto nie powinni stracić, bo - jak przypomina Sawulski - rząd zapowiedział ulgę dla klasy średniej, choć na razie nie wiadomo, na czym miałaby ona polegać. Z kolei osoby na umowie o pracę i zarobkach powyżej kilkunastu tysięcy złotych zapłacą wyższe podatki, "a właściwie składkę, bo nie będzie jej można odliczyć od podatku" - zaznacza Sawulski. Zaznacza przy tym, że osoby, która zarabiają powyżej 10 tys. zł brutto, należą do około 5 proc. najlepiej zarabiających podatników.

17-05-2021
Tagi:
zarobki, nowy ład, praca, wideo, klasa średnia, video
0
0
340
Podziel się
Komentarze (340)
zobacz więcej komentarzy (340)
KOMENTARZE
(340)
Socjalista
rok temu
10 k w wojewódzkim mieście z trójką dzieci to żadne bogactwo to jak jedna osoba z 3k , wszyscy na tym stracimy emeryt zyskał 100 a straci 500 w cenach towarów
Zbigniew
rok temu
A więc socjalizm czy gospodarka rynkowa. Komuna złodziejstwo nazwała sprytnie socjalizmem, 500+ to nic innego jak socjalizm. Komuna wprowadziła najbardziej niesprawiedliwy system ,że jedna połowa pracuje na drugą połowę . Nie mówcie mi ze to jest sprawiedliwe. Tu nie ma krzty sprawiedliwości. Takich niesprawiedliwości jest więcej i nie sposób ich tu wszystkich wymieniać. W Polsce się wszystko pomieszało Yaro mieni się prawicowcem a gospodarkę widzi jako socjalista. Naród pisowski uważa że 500+ i mieszkanie + i inne tego typu przekupstwa wyborcze to nie złodziejstwo, Tak samo jak za komuny były talony na mieszkania na samochody itd. To oznacza ze połowa społeczeństwa frajerów, pracuje na tą drugą połowę . To ten sam genotyp bolszewicki.
CAR kaczynski
rok temu
TVP ma nawkładać moim wyborcom do głów, że JA podnoszę im zasiłki a opozycja podnosi im ceny w sklepach.
XXL
rok temu
W UE średnia do co najmniej 20 tys miesięcznie więc jaka to klasa średnia.
magzo
rok temu
ALe po co komuś te 10 tysi? Co, przejesz to Inni za 1500 muszą utrzmymać siebie i dziecko. A renciści? po 1000 złotych? Powinna być odgórna granica zarobków. Tym bardziej, że ci tzw. techniczni, jak IT, wcale nie pracują ani więcej ani lepiej ani nie robiom nic lepszego, bardziej przydatnego niż człowiek na budowie.
...
Następna strona