Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Polski Ład. Maląg: 30 tys. kwoty wolnej od podatku przyniesie korzyści seniorom

491
Podziel się:

- Wprowadzenie przez Polski ład kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł spowoduje, że emeryci i renciści, których świadczenia wynoszą do 2,5 tys. zł brutto, nie będą mieli odprowadzanego podatku dochodowego – przypomniała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Polski Ład. Maląg: 30 tys. kwoty wolnej od podatku przyniesie korzyści seniorom
- Emeryci zyskają na Polskim Ładzie - przekonuje minister rodziny Marlena Maląg (FORUM)

Emeryci z wyższą emeryturą również zyskają na tym rozwiązaniu, ale proporcjonalnie w zależności od wysokości swojej renty i emerytury. To jest kolejne wsparcie, które tej grupie seniorów pozwoli, aby ta jesień życia była stabilna – mówiła w Polskim Radiu szefowa MRiPS.

Zobacz także: Polski Ład. Posłanka PO: Chaotyczny, nieprzemyślany i skomplikowany system

Minister przypomniała też o trzynastej emeryturze, która jest gwarantowana w ustawie jako dodatkowe roczne świadczenie pieniężne.

- W tym roku jeszcze czternasta emerytura w czwartym kwartale. Te osoby, ci emeryci i renciści, którzy na dzień 31 października mają przyznane i będą mieli świadczenie emerytalno-rentowe w czwartym kwartale otrzymają czternastą emeryturę – świadczenie jednorazowe w zależności od dochodu – przypomniała Maląg.

Dodała też, że uzyskanie trzynastej i czternastej emerytury nie wymaga składania przez seniorów żadnych wniosków i oświadczeń.

- To wszystko wykonuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a więc razem ze świadczeniem emerytalnym jest wypłacana trzynasta emerytura i tak też będzie z czternastą – zapewniła, apelując przy tym do seniorów o ostrożność ze względu na oszustów, którzy oferują im "pomoc" w uzyskaniu dodatkowych świadczeń emerytalnych.

Odnosząc się do pytania o przyjęty we wtorek przez rząd projekt ustawy budżetowej, w którym założono w 2022 r. podwyżkę o prawie 5 proc. emerytur i rent, Maląg powiedziała, że co najmniej o tyle one wzrosną.

- Natomiast ostateczny poziom wzrostu jest wiadomy w miesiącu lutym, kiedy już jest za poprzedni rok ustalony średni poziom inflacji i wtedy świadczenie ostatecznie wiemy, o ile wzrośnie. Natomiast wzrośnie na pewno o to prawie pięć procent, ale spodziewamy się, że może to być także wzrost ciut wyższy – wyjaśniła minister rodziny i polityki społecznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(491)
lopi
9 miesięcy temu
Maląg ! Okrągła twarz , okrągła fryzura , okrągłe kłamstwa. Po co kłamać i tak Pani nie znoszę !
Qwer
9 miesięcy temu
Wielce szanowa pani minister, tych waszych rządowych tyrad i samochwaly o nadchodzącym dobrobycie nie da się już słuchać. Jeden podatek będzie zastąpiony innym podatkiem na czym wielu ludzi straci a nie zyska i taka prawda. Bardziej kumaci już nie słuchają waszych przekrętów.
Poznań
9 miesięcy temu
Składka zdrowotna podwyżka 7.75 procent wszyscy ulgi emeryt nie i żadna partia polityczna o emerytach nie mówi
Poznań
9 miesięcy temu
a 9 procent składka przyniesie straty
Greg
9 miesięcy temu
Ci ktorzy maja wyzsze emerytury na ktore pracowali dluzej dla pisu nie sa seniorami.
...
Następna strona