Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Polski Ład przywraca comiesięczne raportowania skarbówce. "Wielki brat patrzy"

95
Podziel się:

Polski Ład przywraca przymus comiesięcznego raportowania skarbówce - zwraca uwagę "Rzeczpospolita". Biurokracja może być sporym obciążeniem, szczególnie dla małych przedsiębiorców.

Polski Ład przywraca comiesięczne raportowania skarbówce. "Wielki brat patrzy"
Minister finansów Tadeusz Kościński. Podatkowy pakiet Polskiego Ładu jest promowany przez Ministerstwo Finansów (Krajowa Administracja Skarbowa, KAS)
bEKNfXud

"Małe firmy nie mają szans", "wielki brat patrzy" – tak na forach księgowych komentowane są nowe obowiązki dla przedsiębiorców, które znajdują się w podatkowym pakiecie Polskiego Ładu promowanym przez Ministerstwo Finansów.

Chodzi przede wszystkim o przesyłanie fiskusowi co miesiąc elektronicznych ksiąg podatkowych, a ZUS informacji o dochodzie, na których podstawie liczone będą składki zdrowotne.

bEKNfXuf

Cytowani przez "Rzeczpospolitą" eksperci są zdania, że to kolejne uciążliwe dla przedsiębiorców i księgowych obowiązki oraz że czeka nas olbrzymia biurokracja.

Zobacz także: Wysyp ofert pracy. Pensje będą rosły? Ekspert odpowiada

Eksperci przypominają, że obowiązek składania miesięcznych deklaracji PIT/CIT został zniesiony w 2007 roku. Polski Ład przywraca przymus comiesięcznego raportowania skarbówce. I to dużo bardziej szczegółowego. Wprowadza bowiem obowiązek przesyłania fiskusowi ksiąg, a także ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

bEKNfXul

Zmiana trafi zarówno do ustawy o CIT, jak i o PIT. Co oznacza, że ta przyjemność spotka też najmniejszych przedsiębiorców, którzy mają podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Można tez zastanawiać się, po co urzędnikom księga przychodów i rozchodów, skoro wszystkie najważniejsze informacje o firmie mają w VAT-owskim Jednolitym Pliku Kontrolnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKNfXuG
gospodarka
pit
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(95)
math
2 miesiące temu
Mieszkam 20 lat poza tym skansenem umyslowym. Polecam kazdemu. Zarabiam - w przeliczeniu - 25 000 PLN na reke miesiecznie. Jestem po Politechnice Wroclawskiej, kierunek: matematyka. Naprawde, uciekajcie, jesli chcecie normalnie zyc.
glizda
2 miesiące temu
ja tam jeszcze płace podatki górka niech sie tam najedza
Polak paryiot...
2 miesiące temu
super o to chodzi, wyniszczyć prywaciaży bo majom za dobże
bEKNfXuH
elektryk
2 miesiące temu
"Można tez zastanawiać się, po co urzędnikom księga przychodów i rozchodów, skoro wszystkie najważniejsze informacje o firmie mają w VAT-owskim Jednolitym Pliku Kontrolnym." A czy Pan redaktor wie na czym polega różnica pomiędzy podatkiem VAT a podatkiem dochodowym? I zaskoczę Pana - można nie być podatnikiem VAT ale podatnikiem podatku dochodowego to się jest zawsze tak czy inaczej.
Tad
2 miesiące temu
nigdy nie robiłem w szarej strefie,dzieki czemu mam dostep do wszystkich uslug bankowych,wieloletnia ciaglosc w zdolnosci kredytowej (w razie czego) co roku placilem podatek jak należy..Robiłem i robie tak zeby zarobic i buduje swoj lokalny dobrobyt..i moze multimilionerem nie jestem ale w tej chwili mogę isc do salonu Porsche i kupic auto płacąc kartą jak za ciastka…Ci co kręca w szarej strefie to moze i cos zarobia ale przewaznie wielkie gie.. ale nie jest to na dluzsza mete ani wygodne ani bezpieczne ani nie buduje sie renomy swojej dzialalbosci…takie nijakie..doražne.
...
Następna strona