Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polskie firmy będą produkować w UE? "Bez subwencji od państwa się nie da"

- Produkowanie rękawic ochronnych poza Azją musi się wiązać z poważnymi subwencjami ze środków publicznych - mówi w programie "Money. To się liczy" dr Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical. Jego spółka produkuje rękawice ochronne i w czasach pandemii zwiększa przychody kilkusetkrotnie. Dwa główne zakłady zlokalizowane są jednak w Tajlandii. Wszystko dlatego, że produkcja w krajach Unii Europejskiej czy w Stanach Zjednoczonych wiąże się z gigantycznymi kosztami. - Państwa europejskie powinny zastanowić się nad zwiększenie bezpieczeństwa dostaw produktów medycznych - twierdzi Żyznowski.

0
0
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
KOMENTARZE
(14)
Oko
2 lata temu
Koronawirus pokazał co jest warte przenoszenie interesów do Chin. A później płacz.
Simon
2 lata temu
W kraju trzeba zapłacić pracownikowi , a w Azji grosze. Co roku drogie wczacy w egzotycznych krajach drogie narciarskie kurorty, luksusowy samochód dla siebie, żony i dzieci , okazała willa wystawne życie to jest polski biznes.
Mm
2 lata temu
W Polsce się nic się nie opłaca robić że względu na wysokie koszty! Zarzneliscie gospodarkę. No to teraz komu będziecie dopłacać A komu nie?! W dobie tak potężnego kryzysu nie zostały obniżone podatki! Masowo będą zamykane firmy . Ludzie będą zmuszeni masowo wyjeżdżać za praca! A może jest to taki plan.!
Vacuum
2 lata temu
Ach ci wyborcy czajkoskiego.
Aga
2 lata temu
Mowi to prezes spolki, ktorej kurs wystrzelil w gore podczas pandemii... A moze powinien znalezc nowego dyrektora finansowego jesli obecny mowi mu, ze nic sie w Polsce nie oplaca?