Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Polskie karabiny snajperskie trafią do Afryki. Jest kontrakt na broń

Podziel się:

Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała kontrakt na dostarczenie karabinów wyborowych MWS-25 kalibru .308 WIN. Broń wyprodukowana przez Zakłady Mechaniczne "Tarnów" S.A. trafi do jednego z krajów Afryki.

Polskie karabiny snajperskie trafią do Afryki. Jest kontrakt na broń
Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała kontrakt na dostarczenie karabinów snajperskich do Afryki (Polska Grupa Zbrojeniowa, X, Aneta Gawle, Zakłady Mechaniczne Tarnów)

- ZMT MWS-25 to modułowe karabiny, które doskonale odpowiadają na współczesne potrzeby pola walki. Ich uniwersalność, zdolność do pracy z tłumikami dźwięku oraz możliwość dostosowania do różnych warunków sprawiają, że są bardzo atrakcyjne dla klientów na całym świecie - powiedział Paweł Handkiewicz, dyrektor handlowy zakładów w Tarnowie.

Należące do PGZ Zakłady Mechaniczne w Tarnowie podkreślają w opublikowanym na swojej stronie komunikacie, że "wprowadzenie tych karabinów już nie tylko do Europy, ale też na rynek afrykański stanowi istotny krok dla Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. i potwierdzenie wysokiej jakości wyrobów oraz zaawansowanej technologii, jaką oferujemy".

Nazwy afrykańskiego kraju, z którym podpisano umowę, nie podano.

Afryka szansą dla Polski

Jak pisaliśmy na money.pl w 2023 r. Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała umowę na dostawę produkowanych w Fabryce Broni Łucznik-Radom karabinków szturmowych Grot z jednym z krajów Afryki Środkowo-Wschodniej. W grudniu z kolei podpisano porozumienie dotyczące serwisowania śmigłowców transportowych Mi-17 w jednym z państw regionu.

Największymi dostawcami broni do Afryki są Rosjanie, ale wojna w Ukrainie oraz sankcje ograniczyły eksport sprzętu wojskowego. Pozycję Moskwy chce zająć Pekin. Problemy mają też Francuzi.

- To idealny moment, żeby włożyć stopę w drzwi. Rosja i Ukraina dostarczają broń na front i nie ma tu miejsca na Afrykę. Sektor zbrojeniowy jest niezwykle perspektywiczny. Polski sprzęt świetnie radzi sobie w Ukrainie i to jest czas na wejście z impetem w zbrojeniówkę. W Afryce jest dużo inwestycji rządowych, które są elementem rozwoju. To tyczy się również broni - powiedział w rozmowie z money.pl dr hab. Kamil Zajączkowski, dyrektor Centrum Europejskiego UW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl