Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Gąsiorowski
Mateusz Gąsiorowski
|
aktualizacja

Pompa ciepła to nie wszystko. Warto pomyśleć o kolejnej inwestycji

Gdyby wymienić wszystkie piece w UE na pompy ciepła, to w miesiącach zimowych wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną w szczycie zapotrzebowania wzrósłby w UE średnio o 41 proc. Przyczyniłoby się to do niestabilności systemu elektroenergetycznego - podał Polski Instytut Ekonomiczny. W programie "Money.pl Polska w UE" dr inż. Małgorzata Smuczyńska, wiceprezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i członkini zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła, zaznaczyła, że ważną rolę odegra zadbanie o nowe źródła energii, m.in. instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii. - Myślę, że to przyszłość jeśli chodzi o ogrzewanie budynków. Za kilka lat w każdym budynku zainstalowana będzie pompa ciepła, fotowoltaika i magazyn energii. Musimy też myśleć nad modernizacją sieci energetycznych - dodała ekspertka.

92
Podziel się:
KOMENTARZE
(92)
KrotkoWtemaci...
5 miesięcy temu
Mam pompę ciepła i fotowoltanikę. Nie zamieniłbym tego na nic.
Akcjonariusz_...
5 miesięcy temu
Pomyślałem, SUNEX jest ta inwestycją z polskiej giełdy. Piszą o przyszłych fabrykach pomp Boscha lub Vaillant, a tu przecież mamy swojego producenta!
Jan
5 miesięcy temu
Mam wszystkie ich wymysły w pompie razem z pompa ciepła
Jan
5 miesięcy temu
Nieudolność kolejnych rządów mam spłacać inwestując w fotowoltaike ,magazyn energii i pompę ciepła. A pieniędzy A zielona certyfikaty sprzedali i rozdali elektoratowi zamiast inwestować w modernizacje lini przesyłowych.
emeryt bankru...
5 miesięcy temu
Nie na sprawy, dajcie mi pieniądze na inwestycje i na rachunki za prąd, a ja zaraz wezmę się do roboty. Macie forse dla wszystkich, "swoich", ukraincow,tłustych kotów,kleru,Rydzyka,Macierewicza itd, to może i dla mnie sie znajdą. W końcu harowałem na was za półdarmo przez 50 lat.
...
Następna strona