Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

3
Podziel się:

Usługi personalizacji, czyszczenia i renowacji obuwia - to pomysł na biznes Mateusza Szymczaka, twórcy firmy "Pimp my shoes". Jak przekonuje właściciel, możemy tu dowolnie "odpicować" swoje buty i odzież. - Malowanie, zdobienie, haft, czyszczenie, ozonowanie - jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde życzenie klienta - tłumaczy Szymczak.

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia
(WP.PL)

Wszystko zaczęło się od hobbystycznej działalności garażowej, która przerodziła się we własny biznes. Dziś po usługę personalizacji butów do Poznania zgłaszają się klienci nie tylko z całej Polski, ale i USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Niemiec. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

W "Pimp my shoes" możemy całkowicie zmienić wygląd swoich nowych butów, jak również przerobić te stare, zniszczone, dając im drugie życie. Ceny? Czyszczenie kosztuje 50-60 zł, renowacja 80-200 zł, a personalizacja ok. 150 zł. Realizacja bardziej skomplikowanych zamówień trwa ok. 4 dni.

Skąd pomysł na taki biznes?

- Zacząłem od rutynowego czyszczenia swoich butów, później przyjmowałem zamówienia od znajomych. Na początku to była działalność garażowa - wspomina Mateusz Szymczak. Pomogły mi portale społecznościowe, w których dzieliłem się efektami swojej pracy. To przerodziło się we własny biznes - dodaje.

Firma powstała w 2017 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 100 tys. zł. To równowartość zakupu hafciarki, pozostałych maszyn i wyposażenia lokalu. - Od początku działalności, w ciągu 3 lat sprzedaż wzrosła o jakieś 900 proc. - podsumowuje właściciel. Dziś jego firma realizuje średnio 100 zamówień miesięcznie, a ich liczba stale rośnie. Wśród nabywców są już nie tylko klienci z Europy, ale i zza oceanu.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

video
pomysł na biznes
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
BUKSY NA SE...
4 lata temu
Za granica Polakow najlatwiej poznac po tandetnych butach . Polki w szpilkach z zaplastrowanymi i krwawiacymi pietami wzbudzaja uczucia politowania i odrazy.Tu nie pomoze zadna personalizacja !!
SkokNaKase
4 lata temu
Hmm, ktoś chyba odwiedził Camden Market, jednak ceny na Camden Market niższe a Poznań to nie Londyn.
sklave
4 lata temu
Co to za biznes jak buty można już kupić od 40 zł? Pewnie że są takie po 1000 zł i więcej ale zazwyczaj na wystawach. 100 zamówień na miesiąc odliczając koszty jak zostanie 3000 zł dla właściciela o ile nie inwestuje dalej w zakład, to powinien być bardzo zadowolony. Więcej na sklave.aktualnosci