Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mieszko Rozpędowski
Mieszko Rozpędowski
|

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

4
Podziel się

Usługi personalizacji, czyszczenia i renowacji obuwia - to pomysł na biznes Mateusza Szymczaka, twórcy firmy "Pimp my shoes". Jak przekonuje właściciel, możemy tu dowolnie "odpicować" swoje buty i odzież. - Malowanie, zdobienie, haft, czyszczenie, ozonowanie - jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde życzenie klienta - tłumaczy Szymczak.

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia
(WP.PL)
bEqLZSbp

Wszystko zaczęło się od hobbystycznej działalności garażowej, która przerodziła się we własny biznes. Dziś po usługę personalizacji butów do Poznania zgłaszają się klienci nie tylko z całej Polski, ale i USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Niemiec. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

W "Pimp my shoes" możemy całkowicie zmienić wygląd swoich nowych butów, jak również przerobić te stare, zniszczone, dając im drugie życie. Ceny? Czyszczenie kosztuje 50-60 zł, renowacja 80-200 zł, a personalizacja ok. 150 zł. Realizacja bardziej skomplikowanych zamówień trwa ok. 4 dni.

bEqLZSbr

Skąd pomysł na taki biznes?

- Zacząłem od rutynowego czyszczenia swoich butów, później przyjmowałem zamówienia od znajomych. Na początku to była działalność garażowa - wspomina Mateusz Szymczak. Pomogły mi portale społecznościowe, w których dzieliłem się efektami swojej pracy. To przerodziło się we własny biznes - dodaje.

Firma powstała w 2017 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 100 tys. zł. To równowartość zakupu hafciarki, pozostałych maszyn i wyposażenia lokalu. - Od początku działalności, w ciągu 3 lat sprzedaż wzrosła o jakieś 900 proc. - podsumowuje właściciel. Dziś jego firma realizuje średnio 100 zamówień miesięcznie, a ich liczba stale rośnie. Wśród nabywców są już nie tylko klienci z Europy, ale i zza oceanu.

bEqLZSbx

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

bEqLZSbS
video
pomysł na biznes
gospodarka
KOMENTARZE
(4)
opiekunnestba...
2 lata temu
Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe. Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji. Pozdrawiam, Opiekun Klienta Nest Bank nestbank pl
BUKSY NA SE...
3 lata temu
Za granica Polakow najlatwiej poznac po tandetnych butach . Polki w szpilkach z zaplastrowanymi i krwawiacymi pietami wzbudzaja uczucia politowania i odrazy.Tu nie pomoze zadna personalizacja !!
SkokNaKase
3 lata temu
Hmm, ktoś chyba odwiedził Camden Market, jednak ceny na Camden Market niższe a Poznań to nie Londyn.
bEqLZSbT
sklave
3 lata temu
Co to za biznes jak buty można już kupić od 40 zł? Pewnie że są takie po 1000 zł i więcej ale zazwyczaj na wystawach. 100 zamówień na miesiąc odliczając koszty jak zostanie 3000 zł dla właściciela o ile nie inwestuje dalej w zakład, to powinien być bardzo zadowolony. Więcej na sklave.aktualnosci