Notowania

video
20.01.2019 07:17

Pomysł na biznes: Personalizacja obuwia

Usługi personalizacji, czyszczenia i renowacji obuwia - to pomysł na biznes Mateusza Szymczaka, twórcy firmy "Pimp my shoes". Jak przekonuje właściciel, możemy tu dowolnie "odpicować" swoje buty i odzież. - Malowanie, zdobienie, haft, czyszczenie, ozonowanie - jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde życzenie klienta - tłumaczy Szymczak.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)

Wszystko zaczęło się od hobbystycznej działalności garażowej, która przerodziła się we własny biznes. Dziś po usługę personalizacji butów do Poznania zgłaszają się klienci nie tylko z całej Polski, ale i USA, Wielkiej Brytanii, Holandii czy Niemiec. Zobacz nowy odcinek programu "Pomysł na biznes".

W "Pimp my shoes" możemy całkowicie zmienić wygląd swoich nowych butów, jak również przerobić te stare, zniszczone, dając im drugie życie. Ceny? Czyszczenie kosztuje 50-60 zł, renowacja 80-200 zł, a personalizacja ok. 150 zł. Realizacja bardziej skomplikowanych zamówień trwa ok. 4 dni.

*Skąd pomysł na taki biznes? *

- Zacząłem od rutynowego czyszczenia swoich butów, później przyjmowałem zamówienia od znajomych. Na początku to była działalność garażowa - wspomina Mateusz Szymczak. Pomogły mi portale społecznościowe, w których dzieliłem się efektami swojej pracy. To przerodziło się we własny biznes - dodaje.

Firma powstała w 2017 roku. Koszt inwestycji wyniósł ok. 100 tys. zł. To równowartość zakupu hafciarki, pozostałych maszyn i wyposażenia lokalu. - Od początku działalności, w ciągu 3 lat sprzedaż wzrosła o jakieś 900 proc. - podsumowuje właściciel. Dziś jego firma realizuje średnio 100 zamówień miesięcznie, a ich liczba stale rośnie. Wśród nabywców są już nie tylko klienci z Europy, ale i zza oceanu.

Prowadzisz ciekawą działalność gospodarczą? Napisz do nas: pomyslnabiznes@grupawp.pl

Tagi: video, pomysł na biznes, gospodarka, wideo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2019

sklaveCo to za biznes jak buty można już kupić od 40 zł? Pewnie że są takie po 1000 zł i więcej ale zazwyczaj na wystawach. 100 zamówień na miesiąc … Czytaj całość

21-01-2019

BUKSY NA SELUZa granica Polakow najlatwiej poznac po tandetnych butach . Polki w szpilkach z zaplastrowanymi i krwawiacymi pietami wzbudzaja uczucia … Czytaj całość

20-01-2019

SkokNaKaseHmm, ktoś chyba odwiedził Camden Market, jednak ceny na Camden Market niższe a Poznań to nie Londyn.

Rozwiń komentarze (4)