Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Pomysł na ferie z ekonomią. Edukacyjny projekt jednego z największych polskich banków

10
Podziel się:

W projekcie dla dzieci z terenów wiejskich, weźmie udział ok. 800 uczniów z 50 szkół z 5 województw w Polsce. Będą się uczyć ekonomii. Z bankiem Pekao S.A. i Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A
Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A (WP.PL, Krzysztof Olszewski/WP)

Bank Pekao S.A. rozpoczyna kolejną edycję projektu edukacyjnego, którego celem jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości. We współpracy z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w czasie ferii zimowych będzie uczyć ekonomii dzieci z klas VII i VIII szkół podstawowych. W programie weźmie udział ok. 800 uczniów z 50 szkół w 5 województwach: podlaskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim.

Tydzień z ekonomią

Szczegółowa tematyka to produkty bankowe, sposoby planowania oraz zarządzania finansami osobistymi i firmy, a także analiza rynku pracy wśród dzieci. Wcześniejsze odsłony projektu nosiły nazwę „Na Własne Konto” i były adresowane do gimnazjalistów z terenów wiejskich.

Od dwóch lat program, pod nazwą „Ferie z ekonomią”, jest adresowany do uczniów szkół podstawowych.

Każda klasa przez pierwszy lub drugi tydzień ferii zimowych będzie uczyła się w szkołach zagadnień ekonomicznych, głównie poprzez udział w grach i zabawach edukacyjnych. Zajęcia poprowadzą nauczyciele i studenci ekonomii.

Wprowadzanie najmłodszych w świat finansów

Opracowany przez Fundację program obejmuje trzy główne moduły tematyczne: „Moje finanse”, „Moja przedsiębiorczość” i „Moja firma”.

W ramach „Moich finansów” uczniowie dowiedzą się m.in. o funkcji pieniądza oraz roli regulatorów rynku finansowego i innych banków w gospodarce.

Uzupełnieniem tego modułu będzie m.in. wizyta w placówkach Banku Pekao S.A., w trakcie której uczniowie z bliska zobaczą, na czym polega praca w banku. W oddziale również wezmą udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości i finansów, prowadzonych przez pracowników Banku Pekao S.A.

– Naszym celem jest edukacja ekonomiczna, wprowadzanie najmłodszych w świat finansów i zwiększanie ich świadomości o roli pieniędzy w życiu oraz przedstawienie w praktycznej formie innowacyjnych form bankowania – mówi Tomasz Molenda z Banku Pekao S.A.

- Wszystko to, aby młodzież jak najlepiej zarządzała swoim budżetem dziś, a przede wszystkim w przyszłości. Służą do tego m.in. Mój Skarb czyli nasze konto oszczędnościowe od dnia narodzin, Konto Przekorzystne bezpłatne bezwarunkowo dla osób do 26 roku życia oraz aplikacja mobilna PeoPay pozwalająca zarządzać finansami w telefonie. To cenne lekcje zarządzania kieszonkowym, a także wypracowywania nawyków oszczędzania i przyswajania nowych technologii, które dla młodych są dziś codziennością - dodaje ekspert Pekao S.A.

Projekt „Ferie z ekonomią II” realizowany jest przez Bank Pekao S.A. we współpracy z Fundacją Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(10)
Wolny
5 lata temu
Będą szkolić złodziei
Tata1980
5 lata temu
Moje w wieku 7 i 10 już wiedzą że od banków trzeba się trzymać z daleka. Banki chyba się o tym dowiedziały jal widać. I próbują swój obraz w młodym pokoleniu ocieplić. Na próżno.
zaq
5 lata temu
Szczegółowa tematyka to produkty bankowe.... no i wszystko wiadomo
widz
5 lata temu
owszem ale nie w tym kraju - banki
Jak chcecie
5 lata temu
Ja uczę swoje dziecko, zeby trzymało się z daleka od wszystkich banków. Że banki to zło !!!