Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Ponad 3 tys. pensji minimalnej dla wszystkich. Znany biznesmen ma inny pomysł

- Pensja minimalna potraktowana w całym kraju w jednolitej stawce jest błędem. Albo powinien być przepis, że po tej podwyżce pracodawca jest w stanie wyjśc na zero, bo jeżeli to podwyższenie powodowałoby, że firma wpada w tarapaty i jest zamyka, to nie ma to sensu - mówił w programie "Money. To się liczy" Zbigniew Jakubas, właściciel grupy kapitałowej Multico. Przedsiębiorca dodał też, że w 95 proc. jego firm nie ma tego problemu, bo jego pracownicy zarabiają o wiele więcej niż średnia krajowa. Ma natomiast zakład konfekcyjny, dla którego kolejna podwyżka pensji minimalnej mogłaby oznaczać koniec działalności. - Od kilku lat nie mam z niego żadnego pożytku, ci ludzie mają się tylko i wyłącznie utrzymać. Dziś 2800 zł (pensji minimalnej - przyp. red.) powoduje, że zakład jest praktycznie na zerze. Jeśli podwyżka będzie obowiązkowa, zakład padnie, a ci ludzie stracą miejsce pracy - wyjaśniał przedsiębiorca.

KOMENTARZE
(259)
Ali
2 lata temu
A co ty masz za biznes że dwa osiemset to szczyt marzeń?
look
2 lata temu
Czy się stoi czy się leży trzy tysiące się należy !
wertyQ
2 lata temu
ja piernicze ale tuman. 99% Polskich przedsiębiorców oficjalnie o dobrych kliku lat jest na minusie i dokłada do interesu. Tak sie w POLANDII buduje koszty a wszystko co można rozlicza sie pod stołem. Sam pracuje w takiej firmie co od 10 lat jest na stratach a właściciele nie wiedza co mają z kasa robić. Jachty, wycieczki co 2 miesiące. Liczby aut i nieruchomości prawie nie ogarniają ALe całe życie oficjanie na minusie..
Ewa
2 lata temu
Pracodawcy nie chcą płacić 3010 zł brutto niech przeniosą się do Niemiec tam poczta chce płacić 9000 netto i nawet emigranci z Somalii czy Iraku nie chcą być listonoszami a totalni mówią że emigranci to lekarze inżynierowie księgowe.....jahiryzm totalnych jest powalający
art
2 lata temu
3010 zł brutto to niecałe 2200 netto.Jeśli pracodawcę nie stać,na taką pensję dla pracownika,niech sam pracuje lub zwija interes.W przeciwnym wypadku, narzekanie na taką wypłatę przez pracodawcę, jest śmieszne i żenujące.
...
Następna strona