Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. AKL
|

Ponad 40 tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski

806
Podziel się

Ponad 40 tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski. Główny Inspektor Ochrony Środowiska wydał zezwolenie dla jednej z niemieckich firm na ich przywóz i składowanie w Rębiszowie koło Mirska.

Ponad 40 tysięcy ton odpadów z Niemiec trafi do Polski
Transport odpadów - zdjęcie ilustracyjne (East News)
bDfhQeth

Pismo od GIOŚ w tej sprawie trafiło do Urzędu Miasta i Gminy Mirsk 11 września. Sprawę opisuje portal lwówiecki.info. Jak wynika z pisma, odbiorcą odpadów będzie jedna z polskich firm z siedzibą w miejscowości Rębiszów w gminie Mirsk.

Odpady (w postaci pyłów gazów odlotowych) są przeznaczone do odzysku - mają wypełnić wyrobisko poeksploatacyjne w kopalni bazaltu. Jak wynika z pisma GIOŚ, firma która ma odebrać odpady dysponuje odpowiednimi i ważnymi zezwoleniami.

bDfhQetj

Program "Czyste powietrze". Siergiej: działa za wolno, by widzieć poprawę

GIOŚ określił też dokładnie, jaką trasą mogą być przewożone odpady. A transportów będzie niemało, bo maksymalnie 1500. Odpady mają być transportowane luzem w szczelnych oraz oplandekowanych naczepach przy zachowaniu środków niezbędnych do zabezpieczenia odpadów przed rozpuszczeniem.

Jak już pisaliśmy w money.pl, każdego roku do Polski trafia kilkaset tysięcy ton odpadów z zagranicy. Przede wszystkim z Niemiec, ale też z Wielkiej Brytanii, Włoch, a nawet Nigerii, skąd sprowadzamy zużyte akumulatory. W tym samym czasie mamy problem z własnymi śmieciami. Nie zbieramy ich selektywnie i tracimy bezpowrotnie ich wartość.

bDfhQetK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(806)
jagoda
miesiąc temu
ludzie na co Wy sie godzicie..to jest straszne
pawulonix
4 tyg. temu
Osoba która wydała zgodę na ten pasztet z automatu powinna trafić do paki na wiele lat...
Zibi
4 tyg. temu
Jestem ciekawy czy zieloni zablokują drogę .
bDfhQetL
alf
4 tyg. temu
Dlaczego główny inspektor jeszcze nie siedzi?
kropek
4 tyg. temu
Ciekawe ile łapówki dostał ten inspektor czy nad tym nikt nie panuje. Widać Główny Inspektor nie musi się nikomu tłumaczyć a Polska to jego prywatne ranczo. Ludzie muszą segregować śmieci dbać o ekologię a tu takie cyrki jak by w tym kraju było mało śmieci musimy je sprowadzać z zagranicy.
Najnowsze komentarze (806)
pis=po
3 tyg. temu
A gdzie Niemiecka filia Greenpeace na Polskę?
Pit
4 tyg. temu
A ciekawe na jakiej podstawie stwierdzono, że odpady są bezpieczne, skoro nikt ich nie zbadał ? Bo co, jest papier i wszystko się zgadza?
Stefaniszyn
4 tyg. temu
Tego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, postawiłbym pod ścianą. Dziękujemy za taką ochronę środowiska. Ciekawe ile dostał w łapę za tę decyzję.
Pieniądz nie ...
4 tyg. temu
To powinno być wstrzymane ustawą. Pod pozorem ochrony planety pozwalamy na przywóz trucizny dla naszych dzieci. Ale na neutralizacji ADR jest ogromna przebitka. Co szkodzi wynająć hangar lub opuszczony pgr, naskładować baniek i spieprzyć po 2 latach. Część z nich i tak się pomału już wyleje, bo przeżrą pojemniki. Można też podpalić. Też będzie dobrze. A jak odpad sypki to coś tam odsiać a resztę wsypać do dołka po kopalni piachu. Niech wsiąka pomału. Może się uda że nic się nie skazi. Jest przyzwolenie to do dzieła. Zakładajmy firmy. Na tym jest zysk.
Elżbieta
4 tyg. temu
zakopcie tam tego ministra i to jak najszybciej!!!!!!!!!!!!
ola
4 tyg. temu
Czy na takich co wydają pozwolenia na odpady brak paragrafu......i odpowiedniego miejsca
ekolog
4 tyg. temu
takie decyzje podejmują złodzieje i łapówkarze w Polsce . Ochrona środowiska jest na to ,,ślepa '' jak dostają grube koperty
Wszystk wina ...
4 tyg. temu
Ha ha ha. Kasy w budżecie brak to i niemiecki odpady dobre. Ciekawe ile rząd wziął za to kasy??? Oj będzie Pandemia i Susza....wg PiS, bo to na pewno nie jest Prawo i Sprawiedliwość
bDfhQetD
ja-na
4 tyg. temu
trochę więcej bo140 tysięcy. W Niemczech jest zakaz składowania tego odpadu, a utylizacja zgodnie z wytycznymi środowiskowymi i opłaty środowiskowe są niezwykle kosztowne, dlatego producenci szukają rynków, gdzie można robić to dużo taniej . Jeśli wierzyć Szwedom to do do Polski i Bułgarii trafiały niebezpieczne odpady z baterii. Mogły być wykorzystywane do budowy dróg, autostrad i fundamentów pod domy. Pozwolenie na przetwarzanie masy pochodzącej z wyrzuconych baterii ma tylko firma w Szwecji. Posiada ona zgody na wywóz odpadów do Finlandii i Norwegii, gdzie są one zakopywane, ale nie do Polski ani Bułgarii, a właśnie tam miały także trafiać tysiące ton tego materiału. „Czarna masa” z wnętrza popularnych baterii alkaicznych, która częściowo poddawana jest recyklingowi, zawiera niebezpieczne dla zdrowia cynk i mangan.
TTT
4 tyg. temu
Gdzie się schowali '' zieloni '' ?
Ola
4 tyg. temu
Polacy w unii są najtańszą siłą roboczą, a z kraju zrobili śmietnik. Kiedy ta osoba odpowie za swoje decyzje przed sądem ?
F-16
4 tyg. temu
Za takie zezwolenie pewnie inspektor środowiska będzie mógł przejść na emeryturę.
lll
4 tyg. temu
ciekawe kto ile dostał dodatkowo.....
ML
4 tyg. temu
Za kilka lat będą Niemcy wysyłać polskich pracowników jako odpad jak tak będziemy dla nich tyrać
...
Następna strona