Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Powolne odcinanie wsparcia". Ekspert mówi o nowym etapie w pomaganiu Ukraińcom w Polsce

- Cieszę się, że rząd wprowadza pomysły, które rekomendowałem w kwestii pomocy Ukraińcom, a więc konieczność uzyskania nr PESEL oraz partycypowanie w kosztach zakwaterowania - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań Nad Migracjami UW. – Przyszedł czas na włączanie Ukraińców do każdej aktywności społecznej. Ważne, by dzieci miały PESEL-e, bo to pomoże realizować obowiązek szkolny. Od 1 stycznia wejdzie też w życie partycypowanie w kosztach zakwaterowania w hotelach, pensjonatach. To także dobry pomysł. Wytłumaczę to na przykładzie. Mamy matkę z dzieckiem, mieszkającą w pensjonacie. Wyżywienie i mieszkanie ma za darmo, dostaje 500 plus, trochę udaje jej się dorobić. To sytuacja, w której łatwo wpaść w bezradność: jest mi dobrze, więcej nie potrzebuję. Państwo musi bronić się przed takimi scenariuszami. Poza tym ważne jest, by wyrównywać prawa Polaków z Ukraińcami. Polak, który jest narażony na bezdomność, musi być tak samo...

rozwiń
0
0
5
Podziel się
Komentarze (5)
zobacz więcej komentarzy (5)
KOMENTARZE
(5)
Myślący
2 tyg. temu
Uważam, że tej pomocy daliśmy już dużo, koniec z tym! Polski nie stać na godne życie obywateli, a co dopiero na miliony uchodźców. Pomagać trzeba z rozsądkiem i na miarę możliwości. Jestem zmęczony już Ukraińcami w Polsce, odbije się to nam tzw.. czkawką.
Mala
miesiąc temu
Polacy mają już dość
emi
4 miesiące temu
Miejmy nadzieję, że jak odzyskają swój kraj, to wrócą i będą go budować. My też musieliśmy po wojnie odbudować Polskę od podstaw.
gość
5 miesięcy temu
Jakby była wojna w Polsce chociaż jestem stara to bym nie uciekła tylko broniła bym mojej ojczyzny to mój kraj i moi krajanie . Broniłabym nawet takie byle co jak pis.
wyjdżmy
5 miesięcy temu
Polak