Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Poznaliśmy nowego ministra finansów? Ma być powołana w przyszłym tygodniu

46
Podziel się:

Od lutego Polska nie ma ministra finansów. Wówczas, w następstwie chaosu związanego ze wdrożeniem Polskiego Ładu z resortem pożegnał się Tadeusz Kościński. Bezkrólewie, jak informuje portal polskatimes.pl, zakończyć ma się w przyszłym tygodniu. Serwis ustalił, że nowym ministrem finansów zostanie wówczas Magdalena Rzeczkowska, dotychczasowa sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i szefowa Krajowej Administracji Skarbowej.

Poznaliśmy nowego ministra finansów? Ma być powołana w przyszłym tygodniu
Magdalena Rzeczkowska, według ustaleń serwisu polskatimes.pl, obejmie najwyższe stanowisko w Ministerstwie Finansów (PAP, Rafał Guz)

Na początku roku w money.pl często informowaliśmy o niejasnościach, pułapkach i błędach zawartych w reformie podatkowej nazywanej przez rząd Polskim Ładem. Przykładowo w następstwie zmian sporo pracujących Polaków otrzymało w styczniu niższe pensje, choć  zgodnie z zapowiedziami rządu  ich wypłaty powinny być wyższe. Później partia rządząca wycofała się ze swojego sztandarowego projektu.

W następstwie ogromnego zamieszania Tadeusz Kościński został odwołany ze składu rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę. Stanowisko ministra finansów pozostaje nieobsadzone od 9 lutego. W oczekiwaniu na nowego, funkcję szefa resortu pełni Mateusz Morawiecki.

"To ma się zmienić w przyszłym tygodniu – wtedy to na stanowisko ministra finansów zostanie powołana Magdalena Rzeczkowska – wiceminister w tym resorcie, szefowa Krajowej Administracji Skarbowej" – ustaliła Lidia Lemaniak, dziennikarka polskatimes.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polski Ład odchodzi od głównych założeń. "Zyskuje klasa średnia"

Kim jest Magdalena Rzeczkowska?

Przyszła minister finansów – jeśli nieoficjalne na razie informacje się potwierdzą – jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim – Centrum Europejskie.

W latach 1998-2002 pracowała w Głównym Urzędzie Ceł, od 2002 roku pracuje w Ministerstwie Finansów, ostatnio na stanowisku dyrektora Departamentu Ceł. Brała aktywny udział w działaniach związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej, współtworzyła ustawę Prawo celne i przepisy wykonawcze. W 2016 roku koordynowała całość procesu wdrożenia nowych przepisów Unijnego Kodeksu Celnego.

Polska Agencja Prasowa przypomina, że Rzeczkowska inicjowała lub koordynowała proces wprowadzania wielu rozwiązań prawnych i organizacyjnych wspierających działalność przedsiębiorców zaangażowanych w import i eksport towarów do krajów trzecich. Była także odpowiedzialna za elektronizację obsługi procesów celnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(46)
TRUUU
2 lata temu
dobrze,że pis tak pomaga Ukrainie (każdy rząd w europie powinien) bo jak się zmieni u nas władza to będą mieli gdzie uciekać za doprowadzenie kraju na skraj bankructwa - będą wiali jak Sakaszwili z Gruzji do Polski
Dno
2 lata temu
Niech najpierw odda nam pieniądze które nie zostały wypłacone od 2020r…
darek
2 lata temu
Historyk Morawiecki razem z Glapinskim doprowadzili do dwucyfrowej inflacji. Teraz premier ignorant goraczkowo szuka kogokolwiek kto wybawilby go z odpowiedzialnosci i roli ministra finansow bo na finansach sie kompletnie nie zna. Tylko samobojca albo ktos o malej wiedzy przyjalby teke ministra finansow i stal sie tym samym chlopcem do bicia za grzechy popelnione przez pisowski i kolesiowski rzad Morawieckiego.
ha,ha
2 lata temu
Następna *gwiazda* tej władzy , która na wszystkim się zna!
wojtek
2 lata temu
Przecież ta władza od początku działa wyłącznie zapatrzona w słupki poparcia, po odpowiednim przygotowaniu propagandowym. Faktyczna troska o państwo i obywateli jest im obca. Myślą tylko o sobie. Wojciech Kornowski szef partii Akcja Zjednoczonych Emerytów i Rolników AZER). ,,Koalicja Ponad Podziałami”, obecnie składająca się z 12 partii i organizacji.
...
Następna strona