Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. SAS
|
aktualizacja

Poznań: Metamorfoza kostki z czasów PRL. Oto jak bliźniak zmienił się po remoncie

Przed remontem był to dom, jakich w Polsce wiele. To typowy bliźniak z lat 60. XX wieku, mający kształt kostki. Mimo wielu trudności inwestor zdecydował się odnowić budynek. Dlaczego? - Obecnie ciężko w centrum miasta znaleźć pustą działkę. A jak już znajdziemy, to jest ona bardzo droga - wyjaśnia architekt Piotr Kluj. - Dlatego warto rozejrzeć się za starymi budynkami i niekoniecznie sugerować się pierwszym wrażeniem. Z pomocą architekta można odkryć potencjał takiego budynku - dodaje. W budynku, który przedstawiamy w nowym odcinku programu "Pomysł na dom", są dwa osobne mieszkania, które znajdują się na osobnych kondygnacjach. Mają część wspólną w postaci klatki schodowej. Oba mieszkania mają po 50 mkw. Niewiele, ale w każdym udało się wydzielić po trzy pokoje. Do tego dochodzi garaż, obok którego znajduje się też biuro projektowe, zajmujące również 50 mkw. Dom został kupiony w 2019 r. i - razem z działką - kosztował 450 tys. zł. Całkowity koszt renowacji z...
rozwiń
89
Podziel się:
KOMENTARZE
(89)
Aneta
rok temu
Rewelacja. Zarówno ten odcinek, jak każdy, który poprzednio oglądałam. Po prostu marzę o tym, żeby powstała specjalna zakładka ( podstrona), gdzie będą wszystkie filmy z tej serii. I będzie ich więcej i więcej, bo mamy wspaniałych projektantów, wspaniałe pomysły i możliwości. Fantastycznie przedstawione, zwięźle pokazane. Jest kreatywne, pobudza wyobraźnię i motywuje do działań. Pokazuje, że można … Brawo dla ekipy, która to realizuje. Jestem pośrednikiem w obrocie nieruchomościami i to, co można zrobić z ,,potencjałem”, który nieraz obchodzi się szerokim łukiem napawa mnie wielkim optymizmem.
Sprawiedliwa
rok temu
No nie wiem, dom katalogowy, bez duszy i klimatu...
figa
rok temu
Skoro w garażu jest pracownia architektoniczna, to znaczy, że projektant robił dom dla siebie. A to z kolei oznacza, że Kowalski do podanej ceny 1,2 mln zł musiałby doliczyć jeszcze jakieś 30-50 tys. na architekta (projekt przebudowy + wnętrza) oraz konstruktora (wyburzenie ściany nośnej i założenie podciągu pokazane w filmie). Poza walorem lokalizacji ten dom w tej cenie nie za bardzo ma plus - wąska działka, słabe sąsiedztwo, minimalny ogródek, betonoza. Wnętrza to już kwestia gustu.
stan33
rok temu
Najlepszym wyjsciem byloby kupic ta druga czesc tego blizniaka i wtedy zrobic z tego duzy,nowoczesny dom,albo rozebrac calosc i postawic od poczatku.
Maciek
rok temu
Dom ok, ale przyklejony do niego bliżniak wszystko psuje
...
Następna strona