Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Praca za granicą. Młodzi Polacy chętni do emigracji

23
Podziel się:

Co piąty młody Polak poniżej 35. roku życia przymierza się do emigracji zarobkowej - wynika z badań Work Service.

W Polsce rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób myśli o pracy za granicą.
W Polsce rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób myśli o pracy za granicą. (money.pl)

Chętnych do wyjazdu z kraju za pracą przybywa. Zwłaszcza wśród młodego pokolenia Polaków ten odsetek jest znaczny - pisze "Rzeczpospolita". Potencjalnych emigrantów poniżej 35. roku życia jest w Polsce prawie dwukrotnie więcej niż wśród ogółu badanych przez Work Service.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy co dziesiąty z dorosłych Polaków bierze pod uwagę pracę za granicą. Co piąty to właśnie osoba młoda. Gdzie najchętniej by wyjechali? Głównie to Niemcy są celem - wynika z danych firmy Kantar.

Zobacz także: Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Potencjalni emigranci to na ogół mężczyźni z wykształceniem średnim i zawodowym, którzy stracili w wyniku pandemii pracę w kraju - wylicza "Rzeczpospolita".

Pandemia nieco ostudziła zapał polskich pracowników szukających lepszych warunków poza granicami kraju, ale teraz ponownie rośnie zainteresowanie pracą na obczyźnie. Agencje pracownicze zanotowały dwucyfrowy wzrost zainteresowania wyjazdami zarobkowymi.

Jak przypomina portal next.gazeta.pl, w Polsce rośnie bezrobocie. Według najnowszych danych GUS-u stopa bezrobocia w Polsce skoczyła do 6,1 proc., a bez zatrudnienia pozostaje ponad milion osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(23)
Inflacja+
4 lata temu
Nie opłaca się pracować ani oszczędzać nie dziwię się czemu wyjeżdżają i woła zarabiać w stabilnej walucie a nie papierze toaletowym
Pitre
4 lata temu
Tak tak już na nich tam czekają kto na opalonych inżynierów musi pracować - tego sobie życzą Niemcy ale te czasy się skończyły
Byr
4 lata temu
Nie chodzi o lepsze warunki pracy ani nawet o lepszą pracę, tylko kto ma trochę oleju w głowie ten widzi, że w tym kraju robi się za duszno !
Jagoda
4 lata temu
Ja odkąd pamiętam to zawsze chciałam mieszkać poza Polską i przeprowadziłam się do Niemiec. Pol liceum zrobiłam kierunek w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i opiekuję się osobami starszymi i chociaż czuję, że moja praca ma sens.
Pic na wodę
4 lata temu
a kiedy 24 EMERYTURA ???
...
Następna strona