Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Praca za granicą. Młodzi Polacy chętni do emigracji

23
Podziel się

Co piąty młody Polak poniżej 35. roku życia przymierza się do emigracji zarobkowej - wynika z badań Work Service.

W Polsce rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób myśli o pracy za granicą.
W Polsce rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób myśli o pracy za granicą. (money.pl)
bDAcrFQl

Chętnych do wyjazdu z kraju za pracą przybywa. Zwłaszcza wśród młodego pokolenia Polaków ten odsetek jest znaczny - pisze "Rzeczpospolita". Potencjalnych emigrantów poniżej 35. roku życia jest w Polsce prawie dwukrotnie więcej niż wśród ogółu badanych przez Work Service.

W ciągu najbliższych 12 miesięcy co dziesiąty z dorosłych Polaków bierze pod uwagę pracę za granicą. Co piąty to właśnie osoba młoda. Gdzie najchętniej by wyjechali? Głównie to Niemcy są celem - wynika z danych firmy Kantar.

bDAcrFQn
Zobacz także: Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Potencjalni emigranci to na ogół mężczyźni z wykształceniem średnim i zawodowym, którzy stracili w wyniku pandemii pracę w kraju - wylicza "Rzeczpospolita".

bDAcrFQt

Pandemia nieco ostudziła zapał polskich pracowników szukających lepszych warunków poza granicami kraju, ale teraz ponownie rośnie zainteresowanie pracą na obczyźnie. Agencje pracownicze zanotowały dwucyfrowy wzrost zainteresowania wyjazdami zarobkowymi.

Jak przypomina portal next.gazeta.pl, w Polsce rośnie bezrobocie. Według najnowszych danych GUS-u stopa bezrobocia w Polsce skoczyła do 6,1 proc., a bez zatrudnienia pozostaje ponad milion osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDAcrFQu
bDAcrFQO
KOMENTARZE
(23)
Kowal43
6 miesięcy temu
Skoro państwo zaczyna dawać fory innym grupom społecznym przez rozdawanie socjalu to te zapomniane grupy młodych ludzi szukają szansy tam gdzie ona jest.Kto wyrobi emerytury dla tych co mają teraz 50 lub 60lat?Zapomnijcie o dobrych emeryturach.
Z UK
6 miesięcy temu
Oj tak! Niech emeryci dalej przeglosowuja wszystkie wybory...za chwile nie bedzie kto mial na nich pracowac.
gtr
6 miesięcy temu
Gdybym był ze 20 lat młodszy, to po ostatnich wyborach nie miałbym najmniejszych wątpliwości co do wyjazdu z Polski - wróciłbym dopiero po upadku Kaczyńskiego. Na szczęście mój syn się zdecydował i wyjeżdża, więc jak się w Polsce zaczną represje typu Rosja, Turcja ( a już się zaczynają ), to będę miał gdzie się udać. Żyłem 18 lat w PRL i drugi raz w ten syf nie chcę wchodzić.
bDAcrFQP
Kasia
6 miesięcy temu
Tak emeryci wybrali nam prezydenta to trzeba uciekać. W Polsce to w tej chwili młodzi nie mają co siedzieć ,wrócimy jak zmieni się rząd, a prezydent skończy swoją kadencję.
Piotr
6 miesięcy temu
Czemu tu się dziwić? Jak ktoś chce coś osiągnąć, wzbogacić się, to Polska nie jest krajem dla niego. 516 tysięcy urzędników, biurokracja totalna, drakońskie podatki, socjalizm, promowanie tych, którym się nie chce, kosztem tych, którzy pracują, rządy wybierane przez emerytów i rolników. Kocham nasz kraj, ale na zwykłej, ciężkiej pracy nie pozwolą Ci się tutaj dorobić. Wiem, co mówię, po dwóch latach emigracji.
...
Następna strona