Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Praca zdalna. Giganci wydłużają do końca roku

Praca zdalna do końca roku - na taki ruch już zdecydowały się Google i Facebook. Za technologicznymi gigantami mogą pójść inne firmy, co może oznaczać, że home office, czyli praca z domu szybko się nie zakończy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Praca zdalna do końca roku. Facebook i Google już się zdecydowały na taki ruch

Praca zdalna jako możliwość, a nie obowiązek - to może być nowy trend wielu korporacji. Jak podaje BBC, Google i Facebook właśnie ogłosiły plany powrotu pracowników do biur. Jednocześnie obie firmy chcą bardziej elastycznie podejść do miejsca wykonywania pracy, zgodziły się też na pracę z domu do końca roku.

Szef Google Sundar Pichai powiedział, że pracownicy, którzy będą musieli wrócić do biura, będą mogli to robić od lipca. Firma wzmocniła już środki bezpieczeństwa. Jednak, jak dodał, większość pracowników, którzy mogą wykonywać pracę z domu, będzie mogła to robić do końca roku.

Komunikat dotyczący organizacji pracy niemal jednocześnie wydał też Facebook. Zapewniono, że biura zaczną być otwierane 6 lipca. "Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku powrotu do poprzedniej filozofii pracy. Każdy, kto może wykonywać swoją pracę zdalnie, może to robić do końca roku" - napisano. Facebook był jedną z pierwszych firm technologicznych, która wysłała swoich pracowników do pracy zdalnej. Dał też pracownikom 1 tys. dolarów premii za koszty pracy z domu i opieki nad dziećmi.

Praca z domu może stać się trwałym rozwiązaniem wielu firm, które teraz zmieniają swoje biura, by spełnić nowe wytyczne dotyczące dystansu społecznego. Niektórzy pracownicy obawiają się powrotu do pracy w czasie globalnej pandemii.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-05-2020

ITekgenialne posunięcie, firma oszczędza kosztem pracowników, którzy mają niższą pensję jednocześnie rozwalając sobie życie rodzinne i psychikę. Wszystko … Czytaj całość

08-05-2020

IksssA ja nie chcę pracy zdalnej! Kontakty społeczne, wymiana doświadczeń, rozmowy to też są ważne kwestie w pracy, jak i w życiu. Słowa to jedno, jest … Czytaj całość

08-05-2020

PozdrawiamPowinni uchwalić zmianę w kodeksie pracy, że jeśli jest możliwa praca zdalna to na wniosek pracownika pracodawca jest zobowiązany do zgody na taką … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (20)