Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Praca zdalna. Rząd namawia do zostania w domach. "Bardzo dobrze" - ocenia lekarz

Rząd wprowadza lockdown w całym kraju. Jednym z elementów nowych obostrzeń jest zalecenie pracy z domu. - Bardzo dobrze, to kolejna słuszna decyzja w tym zakresie. Chodzi o ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa - ocenił w programie "Newsroom WP" dr Tomasz Karauda, lekarz oddziału chorób płuc. Medyk odniósł się też do braku decyzji o zakazie przemieszczania się. - Jako lekarz muszę powiedzieć, że on byłby korzystny. To oznacza dużą kontrolę, ale w momencie, gdy mamy wysokie liczby zakażeń, nie można postrzegać tego jako ograniczenie wolności. Owszem, to jest pewne ograniczenie, ale należy to traktować w kontekście tego, że robimy to, by ratować ludziom życie. Tylko to musi mieć podstawę prawną. Bo jeśli ludzie będą wiedzieć, że mogą łamać prawo, to będą to robić. Za mało jest w nas współczucia. Dbamy o siebie, ale za mało myślimy o tym, czy nie stanowimy zagrożenia dla innych osób - dodał.

KOMENTARZE
(4)
Maryla
3 lata temu
Tyle jest teraz przypadków, że u nas zarządzili pracę zdalną od tamtego tygodnia. Mi to na rękę. Te 2 godziny co dojeżdżałem do pracy poświęcę na porządki świąteczne, z irobotem już 2 pomieszczenia w domu sprzątnęliśmy.
Genshin impac...
3 lata temu
Namawianiem nic nie wskóra młodzież po skończonych e lekcja i tak będzie łazić to samo emeryci po 10 razy po kajzerki. Wystarczy żeby ludzie niepełnoletni mogli wychodzić tylko z rodzicami opiekunami prawnymi. A emeryci czas wychodzenia mieć ustalony np 10-14
PMD
3 lata temu
Jak wygląda tzw. "praca" zdalna to widać po tzw. "edukacji" i "teleporadach". Programiści i może trochę korposzczurków z centrów usług wspólnych może przejść na pracę zdalną. Nieco specjalistów, np. niektórzy ksiegowi, może architekci - tak pracuje od dawna. Jednak większość pozostałych pracuje albo przy infrastrukturze krytycznej, w handlu czy - jak to w kraju palety i buraka - przy produkcji i nie może pracować zdalnie. Nie da się. Naprawdę, lekarze i reszta są trochę oderwani od świata. Nie można po prostu posadzić całego społeczeńśtwa aby dłubało w nosie, oglądało Netflixa i żyło z krat kredytowych przez rok czy dekadę czy ile zajmie wzgledne ogarnięcie tego b...lu.
kuś
3 lata temu
Przykład przyszedł z samej góry. Minister zapomniał już co wyrabiały najważniejsze osoby w Państwie? prawie 340 tys mundurowych siedzi a mogliby nadzorować stosowanie się do obostrzeń.