Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2020
04.07.2020 20:18

Praca zdalna zapisana w Kodeksie pracy. Duda: Rozmawiałem już o tym minister Emilewicz

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chce, aby możliwość pracy zdalnej została na stałe, a nie tylko na czas epidemii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent goszczący w sobotę we Wrocławiu zapowiedział, że wyjdzie z propozycją legislacyjną, aby wpisać pracę zdalną do Kodeksu pracy.

- W czasie pandemii wiele polskich firm rozpoczęło pracę zdalną. Ponad 5 mln Polaków pracowało z domu przez internet. Chcę, aby przepisy umożliwiające pracę zdalną zostały nie tylko do września, jak to było wpisane w pierwszej tarczy - mówił. - Chcę, aby to elastyczne rozwiązanie zostało wpisane do Kodeksu pracy.

Obejrzyj: Wybory 2020. Ataki na Rafała Trzaskowskiego. "Już raz Andrzej Duda został upomniany przez ambasadę USA"

Jak podkreślał prezydent, chce, aby był to element wolności i elastyczności, która byłaby kwestią wyboru pracownika czy pracodawcy. - Proste rozwiązania prawne. Elastyczne podejście. Tego potrzebujemy - mówił.

- Kiedy charakter pracy na to pozwala, niech pracownik wybierze dogodną dla siebie formę - mówił Andrzej Duda. Jak wyliczał, mogłoby to być korzystne na przykład dla kobiet w ciąży, ale także dla osób, które mają jakąś kontuzję, lecz mogłyby pracować w domu i nie brać L4, czy też dla rodziców, których dziecko zachoruje.

Andrzej Duda zapewnił, że już rozmawiał na ten temat z wicepremier Jadwigą Emilewicz. - Jest przekonana, że to dobry pomysł, który rząd poprze - podkreślił prezydent podczas wiecu wyborczego.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2020

Janko MuzykantNo prosze, jakiego PAD dostal wjazdu. Koncert zyczen, dla kazdego cos milego. Chcesz byc piekny? No, to PAD Ci da! Paranoja i strach w oczach. Strach … Czytaj całość

05-07-2020

AsNajlepszy prezydent obecnie

05-07-2020

MafijaPOPO wróci. 3 złote na godzinę będziecie zarabiac

Rozwiń komentarze (592)