Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
urząd pracy
13.10.2020 18:26

Pracodawcy z Podkarpacia chcą zwolnić 3 tys. osób

Pracodawcy z Podkarpacia zgłosili do lokalnych urzędów zamiar zwolnienia w sumie 3 tys. pracowników. Do tej pory zrealizowali 80 proc. tych planów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
3 tys. pracowników do zwolnienia na Podkarpaciu. (Fot: Rafał Parczewski)

Jak informuje dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, do 8 października zgłosili w powiatowych urzędach pracy chęć zwolnienia 2 tys. 962 pracowników. Do końca września wypowiedzenia wręczono 2 tys. 351 pracownikom.

Wśród najczęściej zwalnianych są pracownicy branży motoryzacyjnej i lotniczej.

- Jak wynika z obserwacji rynku pracy, pandemia nie odcisnęła znacząco swojego piętna w takich sektorach jak budownictwo czy turystyka. Wygląda na to, że osoby chętniej pozostawały w kraju, spędzając urlop na miejscu - powiedział Tomasz Czop.

Bezrobocie w Polsce. Koronawirus odbiera pracę. Minister zabrała głos

Jak mówi dyrektor urzędu, firmy zmniejszały produkcję po to, by dostosować się do trudnych warunków spowodowanych pandemią i spadkiem popytu.

- Inne zareagowały pozyskaniem nowych kooperantów i rynków zbytu. Dotyczyło to tylko jak na razie nielicznych branż, takich jak zaawansowane systemy sterowania czy elementy tzw. wykończeniówki dla budownictwa, zaawansowanej obróbki metalu i sprzętu gospodarstwa domowego – powiedział Czop.

Pod koniec września na Podkarpaciu zarejestrowanych było 85,4 tys. osób bezrobotnych. W porównaniu do sierpnia liczba bezrobotnych spadła o ok. 0,9 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-10-2020

krzychPodkarpacie,to bastion PiSu. Beda modlitwa żyć,przy swieczce,bo prad coraz drozszy.

13-10-2020

aneli dobrze, niech bastion pisu sobie radzi zbierając grzyby i jagody xD

13-10-2020

bielJedyna dobra wiadomosc dzisiaj.

Rozwiń komentarze (40)