Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
12.03.2020 08:24

Pracujesz zdalnie? Pensja nie zmienia się

Pensja pracownika, któremu szef zleca pracę zdalną, nie ulega zmianie - przypomina ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. Szef może nam zlecić pracę zdalną zgodnie ze specustawą w celu przeciwdziałania COVID-19.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jeśli szef zleci pracę zdalną, wynagrodzenie pracownika nie ulega zmianie.

Taką decyzję podjąć może jedynie szef. Pracownik może wnioskować o taki tryb pracy, ale jego wniosek nie wiąże pracodawcy w żaden sposób.

Jeśli szef zleci pracę zdalną, wynagrodzenie pracownika nie ulega zmianie. Jak informuje ministerstwo, praca zdalna "to po prostu zmiana miejsca wykonywania pracy, ale wciąż pracujemy, dlatego należy się dotychczasowe wynagrodzenie".

MRPiPS informuje, że polecenie pracy zdalnej nie musi być wydane na piśmie, ale jak każde inne polecenie służbowe może być wydane ustanie bądź e-mailem albo SMS-em.

Jakie mamy prawo jako pracownicy? W czwartek w specjalnym programie money.pl i WP o 14:30 ekspertka odpowie na Wasze pytania. Możecie je zadać pod adresem dziejesie@wp.pl.

Gościem specjalnego programu będzie prof. Monika Gładoch, specjalizująca się w prawie pracy, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, radca prawny.

Tagi: koronawirus, praca, praca zdalna, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

PolakPraca zdalna ok ... ale co z używaniem własnego sprzętu, prądu dla celów firmy .. kto pokryje koszty eksploatacji ... mowa tylko o pensji, że taka … Czytaj całość

12-03-2020

Luźne pytaniaA kto zapewni niezbędny sprzet ( komputer ) i stanowisko pracy (miejsce, biurko, miejsce na dokumenty....) dostęp do internetu i poniesie za internet … Czytaj całość

12-03-2020

ggatePraca zdalna, to nie jest tylko komputer i dostęp do internetu, to jest też niezbędne oprogramowanie, i to nie jeden program, którego to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)