Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Prawo jazdy 2019. Zmiany w egzaminach. Instruktor, który nie nauczy jeździć, zapłaci za egzamin?

8
Podziel się:

Egzamin na prawo jazdy czeka kilka istotnych zmian. Cześć z nich została wprowadzona od lipca, jednak w praktyce będą obowiązywać od przyszłego roku.

Prawo jazdy 2019 - zmiany w egzaminach
Prawo jazdy 2019 - zmiany w egzaminach (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Jak podawała Rzeczpospolita, eksperci twierdzą, że nieżyciowe przepisy m.in. dotyczące egzaminów na prawo jazdy są winne wypadkom.

- W Toruniu zaproponowano m.in., by obciążyć instruktora, który nie potrafi nauczyć jeździć, opłatą za trzeci egzamin. Pierwsze dwa pokrywałby zdający - czytamy w "Rz".

Większość przepisów dotyczących prawo jazdy co prawda zostały uchwalone, ale odłożono je na półkę. Na wejście w życie czekają już pięć lat. Część z postulowanych zmian została jednak wprowadzona w lipcu 2019 r., m.in. obniżenie ilości egzaminów w ciągu dnia.

Zobacz także: Zobacz: Prawo jazdy w smartfonie. Minister: Możliwe, że jeszcze przed Bożym Narodzeniem

Prawo jazdy 2019. Zmiany w egzaminach

Ministerstwo inwestycji i rozwoju zaproponował nowelizacje przepisów dotyczących przyszłych kierowców i egzaminatorów.

Po zmianie przepisów egzaminatorzy będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

Jak zaznaczono w komunikacie resortu, dzięki ograniczeniu liczby egzaminów do ośmiu egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na "spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców".

Egzaminy będą również wyznaczane na konkretne godziny. Zgodnie z argumentacją, "zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu".

Nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy obowiązują od 1 lipca 2019 r. Jednak ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, zgodnie z zapowiedziami pozostałe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2020 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Ewr
5 lata temu
Madra decyzja!!!!!
Marcinek1977
5 lata temu
O czym wy tu piszecoe,w polsce nie ma juz prawdziwych instruktorow,tylko tacy co mysla ze umieja uczyc!!!!!!Jak gowniarz co ma 2 lata B moze uczyc jezdzenia jak sam nie ma o tym pojecia,ale tatus egzaminator zalatwil mu uprawnienia!!!
Abcek
5 lata temu
Może uściślijmy: instruktor, który nie nauczyJAK ZDAĆ EGZAMIN, a nie jak jeździć... bo mówimy o dwóch, całkowicie różnych rzeczach
raden
5 lata temu
większej głupoty nie można wymyśleć. Teraz to będą puszczać kaleki na ulicę, którym będzie się wydawało, że potrafią już jeździć. Będzie się działo...
Hanki muzyjan...
5 lata temu
Bardzo dobrze nich płacą. Skoro puszczają po niby zdanym egzaminie wewnętrznym to znaczy ze nauczyli i są tego pewni. A nie fikcyjne 60 min jazdy i fikcja w egzaminach Wew i teoria naprawdę teiretyczna