Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Premier wracał z pogrzebu rządowym samolotem. KPRM potwierdza

727
Podziel się

Tydzień temu premier Mateusz Morawiecki wracał rządowym samolotem z pogrzebu znajomego. Uroczystość była prywatna, lotowi nadano status HEAD.

 Lot premiera miał miejsce zaledwie cztery dni po dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.
Lot premiera miał miejsce zaledwie cztery dni po dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. (PAP, PAP)
bEituKZN

W poniedziałek 12 sierpnia premier był na Śląsku. Najpierw spotkał się z seniorami w Rudzie Śląskiej, potem pojechał do Katowic, by w tamtejszym urzędzie wojewódzkim wziąć udział w podpisaniu umowy na budowę lokalnej drogi – informuje "Gazeta Wyborcza".

Już o godz. 13.00 był we Wrocławiu, do którego przyjechał rządowa kolumna na pogrzeb znajomego z czasów "Solidarności Walczącej" Romualda Lazarowicza. Wizyta w stolicy Dolnego Śląska miała charakter prywatny – informuje "GW'.

Zobacz także: Zobacz także: Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze
bEituKZP

Około godz. 17.00 rzadowa kolumna odwiozła premiera na wojskowe lotnisko. Tam czekał na niego rządowy gulfstream, który ściągnięto specjalnie z Warszawy. Do Wrocławia odbywał normalny lot wojskowy. Jednak lotowi z Wrocławia do Warszawi nadano już status HEAD, który jest zarezerwowany dla czterech najważniejszych osób w państwie – przypina „Gazeta Wyborcza”.

- Nie mieliśmy pojęcia, po kogo leci ten samolot. Był zgłoszony jako zwykły lot wojskowy – powiedział dziennikowi pracownik wrocławskiego lotniska. Biuro prasowe KPRM potwierdziło, że lotowi premiera z Wrocławia do Warszawy nadano status HEAD.

Dziennik przypomina, że lot premiera miał miejsce zaledwie cztery dnipo dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który odszedł po ujawnieniu, że nadużywał samolotu rządowego i zabierał na jego pokład członków rodziny.

bEituKZV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEituLaq
KOMENTARZE
(727)
Bill
2 lata temu
Oby zawsze latał bezpiecznie. W Izraelu tez latają samolotami
Ben
2 lata temu
Podobnie jak Wicek głosuję na PiS
Koala
2 lata temu
A czym miał wracać premier 38 mln kraju Rowerem?
bEituLar
www
2 lata temu
Głosujcie na pis cebulaki
konfiv
2 lata temu
w koncu to premier ! A co miał jechać z żałobnikami autobusem?! Ma napięte plany jest odpowiedzialny za rząd RP...
...
Następna strona