Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premier wracał z pogrzebu rządowym samolotem. KPRM potwierdza

Tydzień temu premier Mateusz Morawiecki wracał rządowym samolotem z pogrzebu znajomego. Uroczystość była prywatna, lotowi nadano status HEAD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Lot premiera miał miejsce zaledwie cztery dni po dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. (Fot: PAP)

W poniedziałek 12 sierpnia premier był na Śląsku. Najpierw spotkał się z seniorami w Rudzie Śląskiej, potem pojechał do Katowic, by w tamtejszym urzędzie wojewódzkim wziąć udział w podpisaniu umowy na budowę lokalnej drogi – informuje "Gazeta Wyborcza".

Już o godz. 13.00 był we Wrocławiu, do którego przyjechał rządowa kolumna na pogrzeb znajomego z czasów "Solidarności Walczącej" Romualda Lazarowicza. Wizyta w stolicy Dolnego Śląska miała charakter prywatny – informuje "GW'.

Zobacz także: Prawo i Sprawiedliwość i duże pieniądze

Około godz. 17.00 rzadowa kolumna odwiozła premiera na wojskowe lotnisko. Tam czekał na niego rządowy gulfstream, który ściągnięto specjalnie z Warszawy. Do Wrocławia odbywał normalny lot wojskowy. Jednak lotowi z Wrocławia do Warszawi nadano już status HEAD, który jest zarezerwowany dla czterech najważniejszych osób w państwie – przypina „Gazeta Wyborcza”.

- Nie mieliśmy pojęcia, po kogo leci ten samolot. Był zgłoszony jako zwykły lot wojskowy – powiedział dziennikowi pracownik wrocławskiego lotniska. Biuro prasowe KPRM potwierdziło, że lotowi premiera z Wrocławia do Warszawy nadano status HEAD.

Dziennik przypomina, że lot premiera miał miejsce zaledwie cztery dnipo dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, który odszedł po ujawnieniu, że nadużywał samolotu rządowego i zabierał na jego pokład członków rodziny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mateusz morawecki, samoloty rządowe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-08-2019

PolakNależy mu się jak psu gnat. Wszak dzięki niemu mamy wiele dobra w Polszcze. Mamy miliony samochodów elektrycznych, tylko kable do nich są za krótkie. … Czytaj całość

21-08-2019

KMA co w tym dziwnego że leciał samolotem.

21-08-2019

ludzkiUmiar, pokora i odpowiedzialność - tak mówiła kłamczucha Szydło gdy została premierem.

Rozwiń komentarze (727)