Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Problem ze zdobyciem prawa jazdy w Polsce? Jest szybszy i łatwiejszy sposób

14
Podziel się:

W mediach reklamują się firmy, które zajmują się pomocą w zdobyciu prawa jazdy w Czechach. Koszt to 3200 zł, a w tej cenie jest również kilkudniowy pobyt u naszych południowych sąsiadów. Oferta jest skierowana do osób, które "już zaliczyły kurs lub mają problem ze zdaniem egzaminu po zatrzymaniu prawa jazdy" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Problem ze zdobyciem prawa jazdy w Polsce? Jest szybszy i łatwiejszy sposób
Reklamy firm, które organizują wyjazdy do Czech w celu zdobycia prawa jazdy, można usłyszeć w radiu lub znaleźć w internecie - pisze "Wyborcza". (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)
bETzrvQl

Jak czytamy, w radiu czy internecie pojawiają się reklamy firm firm organizujących wyjazdy do Czech w celu zdobycia prawa jazdy. "Kuszą potencjalnych klientów łatwiejszymi egzaminami i mniejszym stresem, gdyż w Czechach egzamin zadaje się w towarzystwie instruktora w pojeździe, na którym trwała nauka jazdy. Wszystko to ma skutkować wyższą zdawalnością" - zauważa gazeta.

Jedna z nich, z którą skontaktował się dziennik, za 3200 zł gwarantuje trzydniowy pobyt w pensjonacie ze śniadaniami i obiadami. Zdawać można na wszystkie kategorie prawa jazdy. Do Czech trzeba się potem udać jeszcze na jeden dzień - żeby odebrać dokument. "Następnie prawo jazdy zdobyte w Czechach można wymienić na polski dokument" - czytamy.

Zobacz także: Policjant tłumaczy, kogo dotyczą nowe przepisy o elektrocznicznym prawie jazdy. Są wyjątki
bETzrvQn

Problem ze zdobyciem prawa jazdy? Alternatywa w Czechach

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało gazetę, że jeżeli polski obywatel uzyska w Czechach prawo jazdy, to Polska ma obowiązek uznawania tych uprawnień do kierowania pojazdami.

"Wyborcza" zwraca uwagę, że "wszystko wskazuje jednak na to, że zdobycie w ten sposób prawa jazdy jest nielegalne". Franciszek Saługa, sekretarz zarządu Górnośląskiego Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia, tłumaczy bowiem, że podstawą ubiegania się o czeskie prawo jazdy jest też przebywanie tam 185 dni.

bETzrvQt

"Jednak na samym dole strony internetowej firmy organizującej wyjazd do Czech jest jedynie informacja o konieczności posiadania tam czasowego meldunku. O tym, że wymagany jest dłuższy pobyt, ani słowa" - pisze gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETzrvQO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Mmm
3 tyg. temu
Witam.Bardzo poważnie zastanawiam się nad wyrobieniem prawa jazdy w Czechach.Mam wyjeżdżone masę godzin.4 podejścia, raz łuk, 3 razy miasto.Auto- automat.Miasto wojewódzkie800 tys ludzi, masa aut, skrzyżowań, rond i tramwajów.Nikt mnie nie oblewa.Nie zdahe z mojej winy.Po 45 min jazdy zawsze zrobię jakiś błąd, głównie na skrzyżowaniu z lewoskrętem.Co miesiąc płacę 700 pln - jazdy doszkalające plus egzamin.Moze nie mam instynktu kierowcy, nie jestem Szumacherem, ale jeżdżę wolno, ostrożnie, puszczam pieszych, zachowuje odstęp.Szukam poważnego rozwiązania, czuje się bezradna Zdałam w życiu tyle egzaminow:(.
Tomasz
miesiąc temu
Bzdura, jest legalne bo do tego jest zaświadczenie od czeskiego pracodawcy. Kolega w Polsce uczył się przez tydzień jazdy i testów i tam w 4 dni wszystko zaliczył za 3tys c+e
Cjnk
miesiąc temu
Niestety znowu nierzetelny artykol . W Pl można zdawać na autem którym się uczyłaś i w obecności swojego instruktora. Takie kursy prowadzi może 1/20 szkół z prostego powodu - kasa. Taki kurs kosztuje 2 razy więcej ale zdawalność kursantów jest na poziomie 75%.
bETzrvQP
Głupoty piszą...
miesiąc temu
Mieszkam przy granicy z Czechami, 3 km od Kudowy Zdrój!!!!!!!. Kto mi zabroni zrobić prawo jazdy w Czechach Náchod, niby dlaczego mam się tam meldować na jakieś 180 dni !!!!!!! Mam konto w Postbank w Niemczech, co nie mogę, przestępstwo ??????????? Niech dziennikarze przestaną pisać głupoty, każdy może zarejestrować sobie firmę, konto, robić studia, uczyć się w Europie. Dość tych kłamstw.
andrzej
miesiąc temu
czy policja może odebrać prawo jazdy wydane np na ukrainie