Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Producenci wołowiny apelują do KE o wstrzymanie sprowadzania mięsa z Ameryki Południowej

211
Podziel się:

Niech Unia Europejska natychmiast wstrzyma import mięsa wołowego z Ameryki Południowej – apelują do Komisji Europejskiej polscy producenci. Wnioskują też przygotowanie się do rozpoczęcia interwencyjnego skupu i przechowywania mięsa.

Producenci wołowiny uważają, że czas na interwencję Komisji Europejskiej
Producenci wołowiny uważają, że czas na interwencję Komisji Europejskiej (123RF)
bEstQinF

Jak poinformowała w piątek Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych, Rada Sektora Wołowiny zwróciła się z pismem do unijnego komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, w którym informuje o ogromnych kłopotach, jakie spotkały polskich producentów wołowiny po wybuchu epidemii koronawirusa. Są one związane z utrudnieniami w handlu na wspólnym rynku oraz w jej eksporcie. 80 proc. produkcji mięsa wołowego jest wysyłane poza Polskę, z czego większość trafia do unijnych odbiorców – informuje PAP.

Ograniczenia w przemieszczeniu się powodują, że produkowane u nas mięso praktycznie nie jest eksportowane do państw trzecich.

Rada Sektora Wołowiny uważa, że "brak możliwości umieszczenia na rynku UE mięsa wołowego jest zachwianiem jednej z podstawowych zasad traktatowych, jaką jest zasada swobody przepływu towarów" i na tej podstawie domaga się od Komisji Europejskiej zastosowania mechanizmu interwencji publicznej (tzw. interwencyjnego zakupu).

bEstQinH

Zdaniem Rady Sektora Wołowiny interwencja jest konieczna już teraz i nie można czekać, aż ceny spadną poniżej progu referencyjnego, który formalnie daje możliwość rozpoczęcia takich działań. "Zakup interwencyjny mięsa wołowego może być zarówno znakomitym stabilizatorem sytuacji rynkowej, jak i stworzyć możliwości zmagazynowania tego mięsa jako rezerw" - napisał w liście do komisarza ds. rolnictwa UE przewodniczący Rady Sektora Wołowiny Jerzy Wierzbicki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEstQioi
KOMENTARZE
(211)
eed
rok temu
Mięso powinno kosztować majatek. Szkoda tych biednych zwierząt. Moja rodzina nie je mięsa i żyje.
jechac piskle...
rok temu
wołowina z Argentyny Brazylii niszczy polskiego leżaka. polak zawsze oszuka
Ktoś
rok temu
Obrazaliscie rolników jak asf wykryli w Polsce bo mięso drogie Niemcy zatrzymali u nas to a u nich nie ma. Teraz to samo robicie z wołowiną i popatrzcie jakie mięso drogie teraz jest nawet na skupie a zarabia nie polski rolnik tylko niemiecki duński a wy kupujecie tanie mięso z głębokiego mrożenia odpady ich i chwalicie że takie tanie.
bEstQioj
Paweł
rok temu
Opowiem wam sytuację straszną jaka zdarzyła mi się w Rawiczu w Wielkopolskim , otóż idę ulicą mając na sobie garnitur trochę za mały bo przytyłem , nie kupowałem nowego bo planowałem schudnąć,. Byłem w Rawiczu w związku z komunią wnuka gdy po kościele szedłem do zaparkowanego samochodu , zatrzymała mnie policja pytają skąd mam garnitur, mówię że kupiłem kupę lat temu, a oni mi na to że pewnie u fryzjera ukradłem , mówię skądże przecież dzisiaj fryzjer zamknięty , a oni mi na to prawidła logiki mówią że jak ktoś ma na sobie garnitur za mały to ukradł u fryzjera . i mnie aresztowali. W celi powiedział strażnik w spół osadzonym że jestem znanym pedofilem i mnie pobili prawie zabili, tak pobity i zastraszony trafiłem przed obliczę prokuratora toffika , gdzie prokurator wcale nie był zainteresowany jak prawda wygląda tylko ile mi dać lat za to , no więc pyta się czy w pracy noszę ubranie robocze odpowiadam że tak ciężko pracuje i za te ciężko zarobione pieniądze kupiłem sobie garnitur , a on na ten co nosi ubranie robocze w pracy to morderca i złodziej i dołożył mi jeszcze paragraf za morderstwo niejakiego ixiskiego handlarza walut , Bo jak stwierdził robole mordują handlarzy walut a ja jestem robolem więc mordercą , pytam się kto to ten ixsiński i gdzie mieszka i kiedy został zabity czy w ogóle był jakiś ixiśiński i go zabito Na to prokurator prawa logiki mówią że robole zabijają ixiskich pani z PZU mi powiedziała że takie są prawa Logiki a PZU to logiczna firma więc się nie myli a ja jako robol jestem nielogiczny. w ten sposób w Rawiczu zostałem skazany na 20 lat i po odsiadce piszę wam co mnie spotkało ogólnie w więzieniu też powiedzieli że jestem pedofil i bito mnie i gwałcono
Alleluja i do...
rok temu
Wstrzymajcie import węgla z za wschodniej granicy.
...
Następna strona