Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Prof. Marek Belka: inflacja przyspieszy, ale nie radykalnie

Listopadowa projekcja NBP wskazuje, że w obecnym i przyszłym roku inflacja będzie niższa od lipcowych przewidywań. W roku 2025 może jednak osiągnąć wyższy poziom. Czy problem wysokiej inflacji mamy już za sobą? - Kiedy w latach 70-tych w USA zdarzyła się taka sytuacja, że inflacja skoczyła, Paul Volcker, szef Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej, czyli taki ich Adam Glapiński, zdecydował o radykalnych środkach. Stopy procentowe wzrosły, ale koszty dla gospodarki były potężne - przypomniał w programie "Newsroom" WP prof. Marek Belka, były premier, były prezes NBP, europoseł. - My dziś jesteśmy w lepszej sytuacji w Polsce, bo nie ma w tej chwili inflacji importowanej. Trzeba się liczyć ze wzrostem deficytu budżetowego i to jest okoliczność negatywna. Myślę, że będziemy mieli do czynienia z przyspieszeniem inflacji, ale nie radykalnym - ocenia prof. Marek Belka.
KOMENTARZE
(39)
Kornelia
2 miesiące temu
Dlatego ja kilka miesięcy temu się przebranżowiłam i zaczęłam rozkręcać swoją karierę w Phinance. Jest to dla mnie ciekawa i rozwojowa branża. Zarabiam dobrze, więc nie musze się martwić o kwestię pieniędzy. Dodatkowo mam elastyczne godziny pracy, dzięki czemu mogę sama zarządzać jej czasem. Mega polecam!
77 lat
3 miesiące temu
Wysokość turbiny, 1500-2000 m, - toś ty spadł z jagody i porządnie się poharatałeś!!!!
Xten
3 miesiące temu
Zawsze tak jest jak się ingeruje w rynek .Keynesizm zbankrutował a absolwenci tzw. ekonomii w tym prof.Belka znają się na gospodarce jak Kononowicz na fizyce kwantowej.Powrot do standardu złota jest nieunikniony
Alex
3 miesiące temu
belka ty się nie odzywaj. Twoim podatkiem bezczelnie okradają Polaków, podatek pobierany jest od realnej straty. Dzięki takim jak ty pis doszedł do władzy.
iza
3 miesiące temu
Belka profesor,Kwach-magister,Pawlak znawca cen ropy,takich czasow dozylismy
...
Następna strona