Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
TOSA
|
aktualizacja

Program Czyste Powietrze. Wniosek o dofinansowanie złożysz przez internet

12
Podziel się

Od środy 10 czerwca bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu - informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Po pieniądze od rządu w końcu będzie się można ubiegać przez internet.
Po pieniądze od rządu w końcu będzie się można ubiegać przez internet. (money.pl)
bErMdRvp

Właśnie została uruchomiona internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze". E-wnioski są już dostępne pod adresem www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze.

Ubiegający się o pieniądze muszą go wypełnić, dołączyć wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

bErMdRvr
Zobacz także: Obejrzyj też: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy.

bErMdRvx

W ramach programu można na przykład wymienić piec na ekologiczny albo przeprowadzić termomodernizację domu (wlicza się w to np. instalacja paneli fotowoltaicznych).

W myśl nowych zasad o dofinansowanie nie będą mogły się starać osoby zarabiające rocznie powyżej 100 tys. zł. Dla osób, których dochody nie przekraczają 1,9 tys. zł na osobę w rodzinie lub 1,4 tys. zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych, przewidziane jest wsparcie do 32 tys. zł. Dodatkową kwotą 5 tys. będzie można dotować instalację fotowoltaiki.

Z kolei najubożsi otrzymają nawet 100-proc. zwrot kosztów wyłożonych na nowy piec czy ocieplenie domu. Gminy dostaną też środki na aktywizację tej grupy. Za każdy poprawnie złożony przez taką osobą wniosek samorząd dostanie 100 zł. Rząd liczy, że urzędnicy z MOPS ruszą dzięki temu w teren i będą nakłaniać do wymiany kopciuchów.

W nowej wersji programu urzędnicy mają 30 dni na rozpatrzenie wniosku zamiast dotychczasowych 90. Co ważne, sfinansować będzie można przedsięwzięcia rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, przy czym data ich rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż 15 maja tego roku.

bErMdRvy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErMdRvS
KOMENTARZE
(12)
Justa
12 miesięcy temu
jakiś czas temu wymieniłam kopciucha na certyfikowany kocioł polskiego producenta, lidera kotłów na pellet. Jeśli chodzi o stronę formalną dofinansowania korzystałam z wsparcia programu CzystePowietrze.eu Pomogli wypełnić wniosek i dobrać odpowiednie urządzenie. Zdecydowanie polecam
Jola
rok temu
Na dofinansownie niestety trochę trzeba poczekać. Ale czasem warto poczekać o ile wybór jest dobry. Ja zamówiłam swój MiNi Matic. Oglądałam premierę kotła i nie mogę się go doczekać
Kornelia
rok temu
wszyscy mamy wplyw na to, czym oddychamy tak naprawde, instalacje powinny zostac wymieniane na nowe, to nie ulega watpliwosci, my zdecydowalismy sie na fotowoltaike, zamowilismy panele z Levady, zamontowali nam raz dwa, pomogli ogarnac wniosek o dofinansowanie. Fajna opcja, zeby troche zaoszczedzic, ekonomicznie i ekologicznie
bErMdRvT
pisowski RZąD...
rok temu
zachorowań KAŻE NASZYM DZIECIOM IŚĆ DO SZKOŁY PISAĆ EGZAMINY - NIE WYBACZĘ, WYBIERAM RAFAELLO TRZASKOWSKIEGO
Milena
rok temu
To naprawdę łatwy sposób na lepsze zdrowsze życie , siedząc w domu można w łatwy sposób zmienić coś w swoim życiu , zachęcam do skorzystania , ja tak zrobiłam i mam eei pellets z firmy kostrzewa . Gwarancja oraz bezpieczeństwo na długie lata