Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ekologia
10.06.2020 13:56

Program Czyste Powietrze. Wniosek o dofinansowanie złożysz przez internet

Od środy 10 czerwca bez wychodzenia z domu można starać się o dotację na wymianę kopciuchów i termomodernizację domu - informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Po pieniądze od rządu w końcu będzie się można ubiegać przez internet.

Właśnie została uruchomiona internetowa ścieżka składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze". E-wnioski są już dostępne pod adresem www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-programu-czyste-powietrze.

Ubiegający się o pieniądze muszą go wypełnić, dołączyć wymagane załączniki i podpisać go korzystając z podpisu zaufanego lub kwalifikowanego potwierdzającego tożsamość wnioskodawcy.

Dla tych, którzy nie mają profilu zaufanego, nadal funkcjonuje dotychczasowa ścieżka. Przy tej opcji należy zalogować się na Portalu Beneficjenta dostępnym na stronie internetowej właściwego wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Obejrzyj też: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Należy wypełnić wniosek, który po wydrukowaniu i podpisaniu, wraz z załącznikami, trzeba dostarczyć w wersji papierowej do WFOŚiGW lub gminy.

W ramach programu można na przykład wymienić piec na ekologiczny albo przeprowadzić termomodernizację domu (wlicza się w to np. instalacja paneli fotowoltaicznych).

W myśl nowych zasad o dofinansowanie nie będą mogły się starać osoby zarabiające rocznie powyżej 100 tys. zł. Dla osób, których dochody nie przekraczają 1,9 tys. zł na osobę w rodzinie lub 1,4 tys. zł w przypadku gospodarstw jednoosobowych, przewidziane jest wsparcie do 32 tys. zł. Dodatkową kwotą 5 tys. będzie można dotować instalację fotowoltaiki.

Z kolei najubożsi otrzymają nawet 100-proc. zwrot kosztów wyłożonych na nowy piec czy ocieplenie domu. Gminy dostaną też środki na aktywizację tej grupy. Za każdy poprawnie złożony przez taką osobą wniosek samorząd dostanie 100 zł. Rząd liczy, że urzędnicy z MOPS ruszą dzięki temu w teren i będą nakłaniać do wymiany kopciuchów.

W nowej wersji programu urzędnicy mają 30 dni na rozpatrzenie wniosku zamiast dotychczasowych 90. Co ważne, sfinansować będzie można przedsięwzięcia rozpoczęte do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o dofinansowanie, przy czym data ich rozpoczęcia nie może być wcześniejsza niż 15 maja tego roku.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2020

elkabędziemy glosować na Trzaskowskiego ,nigdy na nikogo z PISU .Raz dałem sie nabrać

11-06-2020

ciekawa sprawazauważyliście, że smog po wygranych przez PiS w 2005 r wyborach w Polsce nagle się pojawił, żeby zniknąć w 2007 r po wyborach wygranych przez PO i … Czytaj całość

11-06-2020

mietekszkoda słów co ten rząd wyprawia ,temu sie należy a temu sie nie , jak w KOMUNIE

Rozwiń komentarze (13)