Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Prośba członków RPP do prezesa Adama Glapińskiego. Będzie nadzwyczajne spotkanie Rady?

Ludwik Kotecki, członek RPP, poinformował w środę, że wspólnie z prof. Tyrowicz i prof. Litwiniukiem wysłali do prezesa NBP Adama Glapińskiego prośbę o zwołanie dodatkowego spotkania RPP dotyczącego regulaminu Rady i opinii do budżetu państwa. - Uważam, że mamy czasy szczególne, dlatego powinny wrócić dwudniowe posiedzenia RPP, pozwalające na dyskusję, refleksję i podjęcie decyzji - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów, szef Rady Gospodarczej Polska 2050. – Tu jednak chodzi także o opinię ws. budżetu państwa, co nie należy do kompetencji RPP. Jednak diagnozy dotyczące polityki fiskalnej są przygotowywane przez analityków NBP. Pytanie, czy RPP powinna opiniować, wyrażać stanowisko wobec polityki fiskalnej państwa. Kompetencji nie ma, ale ja traktuję to jako sposób na ucywilizowania dialogu wewnątrz Rady, tak by wspólnie realizować obowiązek konstytucyjny dbania o wartość polskiej waluty.
20
Podziel się:
KOMENTARZE
(20)
Wrrr
11 miesięcy temu
banki cisną, aby podwyższyć stopy procentowe?
Normalny
11 miesięcy temu
pewnie chcą podwyzki inflacyjnej, bo 37 tysi za dwie godziny siedzenia to za mało
Wyborca Pisu ...
11 miesięcy temu
NADZWYCZAJNE ???? CHYBA NORMALNE, ZAWSZE TAK POWINNO BYC DO CHOLERY !!!! P. GLAPINSKI PAN JUZ NIC NIE POTRAFISZ DOBREGO UCZYNIĆ, DNO DNA !!!!!
Polka
11 miesięcy temu
A platfusy z RPP chcieli by znowu zrobić terapię szokową jak za Balcerowicza i zwiększyć bezrobocie robią wszystko zeby tylko zaszkodzić Polsce. Dla nich czym gorzej tym lepiej
gosc
11 miesięcy temu
Jak nie będzie dodatkowego spotkania (i drastycznej podwyżki stóp) to do mediów trafią materiały potwierdzające nielegalny dodruk pieniędzy bez pokrycia którego dokonuje Glapiński. Następnego KE uruchomi procedurę nadmiernego deficytu wobec Polski, rating polskich obligacji zjedzie do poziomu śmieciowego i rząd upadnie.