Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Protest medyków. Urządzą "białe miasteczko"

44
Podziel się:

Przedstawiciele personelu medycznego zapowiadają protest i zapowiadają, że będzie trwał tak długo, aż ich głos zostanie wysłuchany przez rządzących. Liczą, że dołączą do nich pacjenci - pisze "Rzeczpospolita".

Protest medyków. Urządzą "białe miasteczko"
Medycy planują protest. (East News)
bEKZavMB

Na 11 września medycy zaplanowali manifestację, która przejdzie ulicami Warszawy. Później zamierzają zorganizować "białe miasteczko" na wzór tego, które powstało 14 lat temu, przy okazji protestu pielęgniarek.

Jak podaje "Rzeczpospolita", miejsce powstania namiotowego miasteczka na razie pozostaje w tajemnicy.

Protestujący obawiają się, że władze będą chciały storpedować ich plany. Część medyków szykuje się też finansowo - na wypadek kar za udział w proteście.

bEKZavMD
Zobacz także: Ratownik przepracował 500 godzin w czerwcu. Jacek Ozdoba komentuje: duży pieniądz

Centralnym punktem "białego miasteczka" ma być duży namiot, w którym codziennie będą się odbywać konferencje prasowe i debaty na temat ochrony zdrowia.

- Chcemy pytać pacjentów, co najbardziej przeszkadza im w dzisiejszej organizacji systemu i jak wspólnie to poprawić. Ale też wyjaśnić, jakie elementy tej organizacji przeszkadzają nam optymalnie leczyć, dlaczego czasem jesteśmy poirytowani i z czego wynika nasza niemoc – mówi "Rzeczpospolitej" Piotr Pisula, przewodniczący Porozumienia Rezydentów.

bEKZavMJ

Organizatorzy protestu domagają się jak najszybszego wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 8 proc. PKB wzrostu wynagrodzeń medyków i liczby świadczeń finansowanych z NFZ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKZavNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(44)
Podwyżka dla ...
2 miesiące temu
Dajcie szanse pacjentom -podwyższyć płace lekarzom . Byłem niedawno prywatnie . Wizyta 10 min = 200 zł . Dłużej nie trwała . Czyli 1 godz .to 1 200 zł . Trzy godziny =3600 zł ? Tyle ja ZARABIAM jak pracuję cały miesiąc !!!
svn
2 miesiące temu
Polskę należy zostawić znachorom i ezorcystom, antyszczepionkowcy będa zadowoleni, a ja... także. W UK wciąż są braki i w lekarzach i w pielęgniarkach i pewnie też ratownikach, Brexit nie przeszkadza imigracji tych zawodów - zapraszamy :)
Franek
2 miesiące temu
Medycy? Pozamykali się w gabinetach na kilkanaście miesięcy a teraz liczą na wsparcie pacjentów? Bezczelne żarty ! To za waszym przyzwoleniem tak bardzo rozlała się ta plandemia. To WY pozwoliliście na rozprzestrzenianie się tych głupot maseczkowych i innych tandetnych i bezsensownych sytuacji. To za waszym przyzwoleniem umarło ponad 100000(sto tysięcy) Polaków, którzy powinni jeszcze żyć. Rodacy, łuskajcie z kupy tego motłochu medycznego mądrych lekarzy i ewentualnie u nich szukajcie pomocy. Prawda jest taka, że dzisiaj system opieki zdrowotnej w Polsce, korzystanie z usług tego aparatu państwowego to najprostsza droga do dębowej jesionki 2 metry pod ziemią.
bEKZavNf
Look
2 miesiące temu
Pacjenci mają być kartą przetargowa? Jak wy traktowaliście pacjentów! Wielu z nich zmarło nie doczekawszy się pomocy od was, konowały!!!
Motyl
2 miesiące temu
Nie byloby tego obciążenia służby zdrowia gdyby lekarze rodzinni i inni specjaliści od razu reagowali na objawy opisywane przez pacjenta i przepisywali leki ,bo skończyli 6letnie studia i wtedy kiedy są pewni mogliby od razu reagować ,a nie odsyłać do specjalistów ,nieraz mijaja miesiące by dostać się z pierdoła,bo musi być to zapisane w karcie u ortopedy. Kiedyś stara stomatolog podsumowała to jako spycholandie. Szkoda,że nas nie leczą od razu ,bo choroby się zaostrzają ,przechodzą w przewlekle. A przecież płacimy im za te studia ,są w Polsce bezpłatne,ich ciężka nauka kończy się na wypisaniu badania i odesłaniu do rodzinnego po skierowanie i branie pensji.
...
Następna strona