Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Protest pielęgniarek. "Dość obniżania naszego statusu"

32
Podziel się

Pielęgniarki, położne, diagności laboratoryjni i inni przedstawiciele zawodów medycznych protestują przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia. Domagają się zwiększenia nakładów na opiekę zdrowotną.

Protest pielęgniarek. "Dość obniżania naszego statusu"
Protest pielęgniarek. (PAP, PAP/Piotr Nowak)
bDTmmoqd

"Mamy dość obniżenia naszego statusu zawodowego" - mówili przedstawiciele zawodów medycznych protestując pod oknami Ministerstwa Zdrowia.

Zdaniem protestujących, zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną, a co za tym idzie podwyżki, są niezbędne, żeby zachęcić do zawodu młode osoby. Jak podają przedstawiciele związków zawodowych, pandemia wyraźnie pokazała, że personelu w szpitalach jest za mało.

Co więcej, od momentu wybuchu pandemii liczba pielęgniarek spadła o 10 proc., bo część odeszła na emeryturę, a część zmarła po zakażeniu koronawirusem.

bDTmmoqf
Zobacz także: Szczepienia w zakładach pracy. Firmy praktycznie gotowe

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiada, że niewykluczone jest ogłoszenie strajku generalnego. Jak podaje RMF FM, mogłoby się to jednak wydarzyć dopiero po ustaniu trzeciej fali pandemii.

Gdyby nie epidemia, to byłaby sytuacja, że dzisiaj tu w Warszawie byłoby biało - mówiła w rozmowie z RMF FM Krystyna Ptok, szefowa związku pielęgniarek i położnych.

bDTmmoql
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTmmoqG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(32)
Kowalski
1 tyg. temu
dziwne w szpitalach w których na różnych oddziałach przy chorym ojcu spędziłem ponad 3 miesiące widziałem jak wszystkie ciężko pracują nie mając czasu na odebranie telefonu ale na siedzenie po 3 w pokoju przy ciastach i tv czas zawsze miały a druga sprawa zaszczepione wszystkie podobno a przychodnie nadal zamknięte więc o co chodzi???
swalowa
1 tyg. temu
Zabrać lekarzom rodzinnym i dać pielęgniarzom .........................
(((
1 tyg. temu
To już jest bezczelność !!! Wszystko się zawaliło, bo obecnie istnieje tylko 1 choroba !!! Szpitale pozamykane , ratownicy poszli wymazywać ( 80 zł na godzinę ), więc nie biadolcie, że Wam źle !!! Za zaszczepienie kiedyś np. na grypę 5 zł, a dziś na kowidka ile ??? Do chorych za zastrzyki nie chcecie przychodzić - ALE KASĘ CHCECIE ???!!! ZA CO !!! }:-(((
bDTmmoqH
jan
1 tyg. temu
przecież i tak nie leczycie to po co wam zwiększać nakłady. może należy wam zabrać pieniądze i dać innym. na to samo wyjdzie.
Grażyna Zdroj...
1 tyg. temu
Wy pielęgniarki w momencie gdy powinnyście być przy pacjentach - stoicie przy swoich sprzedajnych lekarzach siejących wirusa paniki . Za tele-posługę pacjentom to należy wam się obniżka a nie podwyżka. I niech mi nikt nie mówi że taki nawał pracy w szpitalach przy chorych na kowid. Dobrze wiecie jak się teraz pracuje.
...
Następna strona