Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Protest w Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek. Mleczarze chcą swoich pieniędzy

12
Podziel się:

Dostawcy mleka Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek strajkują i grożą spółce zgłoszeniem do prokuratury. Chodzi o zaległości w opłatach za odebrane mleko, które sięgają dwóch ostatnich miesięcy. Rolnicy grożą, że zgłoszą sprawę do prokuratury.

Kilkadziesiąt osób strajkuje pod siedzibą Bielmleku.
Kilkadziesiąt osób strajkuje pod siedzibą Bielmleku. (Getty Images)
bFfdvzWt

Kilkadziesiąt osób strajkuje pod siedzibą Bielmleku. Domagają się pieniędzy za dostawy mleka w czerwcu i lipcu, których spółka im nie wypłaciła.

To nie jest jedyny powód protestu. Rolnicy nie zgadzają się również z decyzją spółdzielni, która od każdego litra mleka podniosła stawkę potrącenia w poczet udziałów w spółdzielni.

Demonstrantom nie podoba się też to, że Bielmlek podniósł wartość swoich udziałów z 50 tys. złotych do 100 tys. złotych. Rolnicy są udziałowcami w spółdzielni, co czyni z nich współwłaścicieli. W przypadku ogłoszenia upadłości, to ich udziały pokryją straty i zobowiązania. A te obecnie są szacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

bFfdvzWv
Zobacz także: Zobacz także: Rząd buduje 30 zalewów. "Nie będzie wysiedleń"

Prezesem spółki niedawno został Tadeusz Romańczuk, były wiceminister rolnictwa. Nie spotkał się jeszcze z protestującymi, a ci zapowiadają złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez spółdzielnię.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfdvzWW
KOMENTARZE
(12)
qwerty
2 lata temu
Pod oknami prokuratury wyrosło nowe ''amber gold'''
Tobi.
2 lata temu
Ustawił dzieci, kupił im i sobie wykształcenie i domy , - za pieniądze mleczarni , za ciężką pracę pracowników i rolników i przed ołtarzem Pismo Święte czyta ??????
Jeeee
2 lata temu
Jak są wspolwlascicielami to właśnie podnieśli kapitał i zapłacili zobowiązania
bFfdvzWX
Mleczarz
2 lata temu
To sobie prezesa wybrali. Teraz to w prokuraturze po własnym zgłoszeniu zostaną podejrzanymi. Paragraf na opornych się znajdzie. Macie to pewne jak w banku.
Edd
2 lata temu
PiS robi wałki