Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protestujący rolnicy ukarani mandatami za brak maseczek

88
Podziel się

10 mandatów, 31 wniosków o ukaranie i 22 notatki do sanepidu - tak zakończyła się wtorkowa manifestacja rolników.

Protestujący rolnicy ukarani mandatami za brak maseczek
Protestujących rolników karano mandatami. (PAP, PAP/Mateusz Marek, Mateusz Marek)
bDBhMnTV

Rolnicy przyjechali do stolicy, aby zaprotestować przeciwko tzw. Piątce dla zwierząt, czyli ustawie zakazującej m.in hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego.

Nie wszyscy protestujący dostosowali się do obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

- W trakcie dzisiejszych zabezpieczeń policjanci nałożyli łącznie 10 mandatów karnych. Skierowanych zostanie 31 wniosków o ukaranie do sądu, oraz sporządzono 22 notatki do sanepidu - informuje nadkom. Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.

bDBhMnTX
Zobacz także: Odszkodowania dla rolników. Beger: "Rodacy musieliby zostać obciążeni dodatkowym podatkiem od mięsa"

Manifestanci byli karani przede wszystkim za niezachowywanie odległości między zgromadzeniami. Jak informuje policja, wnioski o ukaranie do sądu skierowano wobec niektórych organizatorów protestów.

- Ponadto wspomnieć należy o pojedynczych przypadkach użycia środków przymusu bezpośredniego przez policjantów w postaci siły fizycznej. Miało to miejsce w okolicach Sejmu, kiedy to próbowano przerwać kordon policyjny - powiedział rzecznik KSP.

bDBhMnUd

Kilka kar wymierzono także za posiadanie i używanie pirotechniki.

- Szczegółowej analizie poddana zostanie także liczba poszczególnych zgromadzeń. Jeżeli którekolwiek z nich przekroczyło dopuszczalną liczbę uczestników, czyli 150 osób, będą kierowane kolejne wnioski - podkreślił Marczak.

bDBhMnUy
Źródło:
KOMENTARZE
(88)
GUT
4 miesiące temu
NARESZCIE SUWEREN PRZEJRZAŁ NA OCZY,O JEDEN ROK ZA PÓŹNO
Były rolnik
4 miesiące temu
Szczerze. To wogóle nie żałuję rolników. Sami sobie zgotowali ten los tylko popierając i głosując na PiS. Dziadek kiedyś mi mówił że nigdy nie wolno stawiać tylko na jedną opcję. Zawsze trzeba utrzymywać względną równowagę. Gdyby PiS nie rządził samodzielnie to nigdy by nie wprowadzal 5 Kaczyńskiego. Rolnicy popełnili strategiczny błąd. Część głosów wyborczych trzeba było skierować na PSL czy Agro Unię. A tak prezes teraz przez 3 lata będzie robił ze wsią co będzie chciał. I nikt mu nic nie zrobi. No ale sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało( ludu wsi ).
krystyna
4 miesiące temu
No to się nazywa dobre samopoczucie reżimu.....zobaczymy jak długo...
bDBhMnUz
Minka
4 miesiące temu
I oto żyjemy w reżimie. W tej naszej Europie zapanował reżim! A każdy reżim ma swoją ideologię i chce dla ludu najlepiej! Bo po co ludziom wolność jak mają reżim.. Ocknijcie się! Ale musicie dopiero na własne oczy zobaczyć ta fale bankructwa jaka niedługo zapewne będzie 😞a wtedy w szpitalu będzie co najwyżej kroplówka bo nie będzie pieniędzy na dobre leczenie.
Tak sobie
4 miesiące temu
Juz wasn’t czas juz policzony kazdy policjant Ktory dzis karze mandatami sam bedzie wkrotce ukarany .Wasz czas sie konczy
...
Następna strona