Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Protesty nauczycieli wracają, mówi ZNP. "Będziemy w różnych miastach"

Protesty nauczycieli mają przybrać nową formę, zapowiada szef ZNP Sławomir Broniarz. Tym razem mają to być manifestacje, które będą organizowane ósmego dnia każdego miesiąca. Na początek będzie pikieta w Krakowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
"Co miesiąc protest w innym mieście", zapowiada ZNP (Fot: Forum)

- To wyraz naszej dezaprobaty wobec polityki edukacyjnej rządu - mówi szef ZNP.

Manifestacje mają przypominać o kwietniowym strajku nauczycieli oraz o "proteście włoskim", który trwa w wielu szkołach od października.

Pierwsza manifestacja odbędzie się 8 listopada w stolicy Małopolski. Następne mają zostać zorganizowane w Gdańsku oraz Katowicach.

ZNP ma pomysł na pensje nauczycieli. Chcą je powiązać ze średnią krajową. Obejrzyj wideo:

"Nie! Nauczyciele w zdecydowanej większości nie są zadowoleni z finansów przeznaczonych na edukację i z retoryki, która temu towarzyszy" - mówił Polskiej Agencji Prasowej Broniarz. Zaznaczył też, że atmosferę w polskiej oświacie podgrzewają wypowiedzi ministra Dariusza Piontkowskiego, który mówi, że skoro nauczyciele dostają "ogromne podwyżki", to nie mają powodów by protestować.

Jednocześnie Broniarz zapowiada, że "protest włoski" będzie kontynuowany. - "Protest włoski to proces. Będzie zależał od indywidualnej optyki każdego nauczyciela, a jednocześnie mam nadzieję, że będzie się rozwijał" - zaznaczył szef ZNP. Zarazem powiedział, że nie jest tak, że nauczyciele nie będą w jego ramach jeździć z uczniami na wycieczki.

"Chcemy te wycieczki robić, ale na zasadach zgodnych z prawem, a nie na wariackich zasadach, że wycieczki są z pominięciem bezpieczeństwa uczniów, prawa do wypoczynku nauczyciela" - powiedział.

"Naszą dezaprobatę chcemy wyrażać w różny sposób" - dodał Broniarz w rozmowie z PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-11-2019

ZnanyTen typ nie rozumie, że jedyne co to da to, że ludzie się na nich wściekną. Dwa miesiące wakacji, wszystkie święta czy sobote i niedziele wolne, … Czytaj całość

03-11-2019

OlaGościu u nas na wsi jest to najlepiej zarabiający grupa zawodowa i po studiach pedagogicznych czeka kolejka po studiach licząc na pracę w szkole, a … Czytaj całość

03-11-2019

WacTen broniarz powinien zniknąć z funkcji .to jest dziwna paranoja.🤮🤮🤮👎🏿

Rozwiń komentarze (36)