Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Protesty nauczycieli wracają, mówi ZNP. "Będziemy w różnych miastach"

36
Podziel się

Protesty nauczycieli mają przybrać nową formę, zapowiada szef ZNP Sławomir Broniarz. Tym razem mają to być manifestacje, które będą organizowane ósmego dnia każdego miesiąca. Na początek będzie pikieta w Krakowie.

"Co miesiąc protest w innym mieście", zapowiada ZNP
"Co miesiąc protest w innym mieście", zapowiada ZNP (Forum, Forum)
bDZvxBCd

- To wyraz naszej dezaprobaty wobec polityki edukacyjnej rządu - mówi szef ZNP.

Manifestacje mają przypominać o kwietniowym strajku nauczycieli oraz o "proteście włoskim", który trwa w wielu szkołach od października.

Pierwsza manifestacja odbędzie się 8 listopada w stolicy Małopolski. Następne mają zostać zorganizowane w Gdańsku oraz Katowicach.

bDZvxBCf
Zobacz także: ZNP ma pomysł na pensje nauczycieli. Chcą je powiązać ze średnią krajową. Obejrzyj wideo:

"Nie! Nauczyciele w zdecydowanej większości nie są zadowoleni z finansów przeznaczonych na edukację i z retoryki, która temu towarzyszy" - mówił Polskiej Agencji Prasowej Broniarz. Zaznaczył też, że atmosferę w polskiej oświacie podgrzewają wypowiedzi ministra Dariusza Piontkowskiego, który mówi, że skoro nauczyciele dostają "ogromne podwyżki", to nie mają powodów by protestować.

Jednocześnie Broniarz zapowiada, że "protest włoski" będzie kontynuowany. - "Protest włoski to proces. Będzie zależał od indywidualnej optyki każdego nauczyciela, a jednocześnie mam nadzieję, że będzie się rozwijał" - zaznaczył szef ZNP. Zarazem powiedział, że nie jest tak, że nauczyciele nie będą w jego ramach jeździć z uczniami na wycieczki.

bDZvxBCl

"Chcemy te wycieczki robić, ale na zasadach zgodnych z prawem, a nie na wariackich zasadach, że wycieczki są z pominięciem bezpieczeństwa uczniów, prawa do wypoczynku nauczyciela" - powiedział.

"Naszą dezaprobatę chcemy wyrażać w różny sposób" - dodał Broniarz w rozmowie z PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZvxBCG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
sds
2 lata temu
KOLEŚ wyjedz z Polski i Rób PIKIETY W Brukselii
WYBORCA
2 lata temu
Sławomir Broniarz DNO PO
Życzliwy
2 lata temu
Chcemy strajku bo nie mamy czasu na nic oprucz nauki
bDZvxBCH
nick
2 lata temu
Pan Henio kierowca autobusu znowu zarobi. Wcześniej woził KOD-ziarzy na protesty, teraz protestujących nauczycieli od Krakowa po Warszawę
Ależ
2 lata temu
Matematykę, fizykę chemię i podobne bzduzy można zastąpić dodatkowymi godz religii. Przygotowanie do życia w rodzinie na plebanii. I gotowe. Nowa patryopetyczna szkoła jak się patrzy.
...
Następna strona