Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Strajk włoski nauczycieli. Zbiera się zarząd ZNP

17
Podziel się

Zarząd ZNP zdecyduje co dalej ze strajkiem włoskim nauczycieli, gremium zbiera się o godz. 11. Tydzień temu Związek rozpoczął akcję informacyjną, wtedy też miał ruszyć protest, ale datę przesunięto.

Zbiera się zarząd główny ZNP. Zdecyduje, co dalej ze strajkiem nauczycieli
Zbiera się zarząd główny ZNP. Zdecyduje, co dalej ze strajkiem nauczycieli (East News, Tomasz Jastrzebowski)
bDzYTTIl

We wtorek o godzinie 11. rozpocznie się posiedzenie zarządu głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego, który planuje przyjąć ostateczną uchwałę na temat dalszej akcji protestacyjnej, nazywanej przez nauczycieli protestem włoskim. Już 15 października ZNP przystąpił do akcji ujawniającej rzeczywiste obowiązki nauczycieli. Wtedy też miał się zacząć strajk włoski, jednak związkowcy zdecydowali o jego przesunięciu.

- Dostawaliśmy liczne pytania od nauczycieli i dyrektorów, którzy wyrażali zaniepokojenie, że związek nie przyjął uchwały w sprawie protestu. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, że włączający się w akcję nauczyciele będą narażać się na szykany czy kary dyscyplinarne - powiedział tvn24.pl prezes ZNP Sławomir Broniarz. Choć w przestrzeni publicznej cały czas mowa o strajku nauczycieli, sami związkowcy podkreślają z silnym naciskiem, że będzie to protest - ma polegać na nie wykonywaniu przez nauczycieli pozastatutowych zadań. O tym zdecydowali belfrzy w specjalnej ankiecie ZNP, w której udział wzięło ponad 227 tys. osób z całej Polski. Tylko 18 proc. byłoby za wstrzymaniem się od pracy tak, jak zrobili to w kwietniu, z kolei aż 55,3 proc. opowiedziało się za protestem włoskim.

bDzYTTIn

To oznacza koniec z bezpłatnym prowadzeniem kół zainteresowań, sobotnimi wyjazdami na konkursy z uczniami czy pisaniem i koordynowaniem "projektów unijnych". Ta forma protestu zakłada też, że nauczyciele przestaną doposażać szkoły z własnych pieniędzy. W rozpoczętej 15 października akcji informacyjnej związkowcy zwracają uwagę rodziców na to, że dotychczas nauczyciele wykonywali w ramach swojej pracy wiele dodatkowych czynności, choć nie należą one do ich obowiązków. "Rodzice, zależy nam na dobrych warunkach w szkołach i przedszkolach. Wspierajcie nas w tym dążeniu!" - apelują.

Zwracają się też do kolegów po fachu. “Nauczycielu, na co dzień wykonujesz wiele zadań, które wcale Cię nie obowiązują w ramach łączącego Cię ze szkołą (przedszkolem) stosunku pracy. Zadania nieobowiązkowe odrywają Cię od Twoich rzeczywistych obowiązków, utrudniają, a często uniemożliwiają rzetelną realizację zadań związanych z powierzonym Ci stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą" - informują związkowcy, pokazując, co nie należy do obowiązków nauczycieli.

Zobacz także: Obejrzyj: Strajk nauczycieli. Wiemy, jak będzie wyglądał
bDzYTTIt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzYTTIO
KOMENTARZE
(17)
Lidka
rok temu
Zrobił setki tysiące ludzi w konia, wpuścił w maliny, do ankiety na temat formy strajku przystąpiła 1/3 uprawnionych, z czego może 20 % chciało protestu włoskiego!Koniec zawłaszczania ZNP przez jednego cwaniaka!!! Członkowie ZNP nie wybierajcie go na następną kadencję !
ddddaqqq
rok temu
Ktoś jeszcze wierzy temu hipokrycie ?
elew
rok temu
Zarząd ZNP to buntowniczy twór !!
bDzYTTIP
Kamaszek
rok temu
Prawidłowo powinni pokazać miejsce w szeregu zarówno organom prowadzącym jak i rodzicom.... mowa i uśmiechy wobec 18 godzin pensum zakrawają na kpinę
lodzianin
rok temu
zbrodniarz oddaj pieniadze nauczycielom !!
...
Następna strona