Notowania

Przekop Mierzei Wiślanej. Inwestycja może okazać się znacznie droższa

Nie 880 mln, lecz 1,3 mld zł może kosztować przekop Mierzei Wiślanej, wynika z ostatnich szacunków inwestora, Urzędu Morskiego w Gdyni. Ministerstwo Gospodarki Morskiej obstaje jednak przy dotychczasowym kosztorysie i upiera się, że jest realny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Podczas wstępnych prac w związku z przekopem natrafiono na złoża bursztynu.

O większych o połowę kosztach sztandarowej inwestycji morskiej PiS w programie "Polska i Świat" w TVN24 mówiła Anna Stelmaszyk-Świerczyńska z Urzędu Morskiego w Gdyni.

- Program wieloletni mówi o kwocie 880 mln zł. Wszyscy liczymy się z tym, że kwota ulegnie zwiększeniu - powiedziała Stelmaszyk-Świerczyńska. Zaznacza, że 1,3 mld zł jest kwotą szacunkową.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podważa szacunki Urzędu Morskiego w Gdyni i obstaje przy kwocie 880 mln zł.

Obejrzyj: Komisja Europejska wzywa ws. Mierzei. Minister wyśmiał sposób

- Kwota ta jest bardzo realna i nie spodziewamy się, by było to więcej pieniędzy - powiedział Michał Kania z resortu Marka Gróbarczyka. Zaznaczył jednak, że jeśli koszty przekopu okażą się wyższe, to "rząd sobie z tym poradzi".

Na razie trwa przetarg na wykonanie robót budowlanych. Teren został przygotowany w ciągu zaledwie 5 dni. Wycinka drzew i kultywacja ternu zakończyła się 20 lutego, o czym pisaliśmy w money.pl.

Rozmowa z Ewą Błaszczyk

Po zamieszaniu i sprzecznych komunikatach z początku marca dotyczących zatwierdzania przez Komisję Europejską decyzji o przekopie, rząd skompletował dokumenty i pozwolenia na budowę. Tuż przed weekendem pochwalił się postępami prac i wizją przyszłej inwestycji.

Budowa ma potrwać do 2022 roku. Kanał ma mieć ok. 1,3 tys. m długości i 5 m głębokości.

Złoża wykryto dokładnie na terenie wycinki. A kto na tym skorzysta i zajmie się wydobyciem?
Przekop Mierzei Wiślanej. Natrafili na złoża bursztynu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: inwestycje morskie, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

ghnjak pisowski urzednik obstaje przy swoim i upiera sie ze kasy starczy, to znaczy ze juz wie, ze kasy nie starczy, inwestycja pochłonie dwa razy wiecej … Czytaj całość

20-03-2019

Jerzy_KatowiceJak jedni mówią 880 mln a drudzy 1 300 mln to pewnie te liczby trzeba zsumować i wyjdzie to, co zapłacimy.

20-03-2019

Pan Jantar..ten kanal to tzw bursztyn..

Rozwiń komentarze (76)