Trwa ładowanie...
bDyCxhSd

Notowania

Inwestycje Morskie – Wszystkie wiadomości

674
02.06.2020 13:55

MAREK GRÓBARCZYK
 / 
Przekop Mierzei Wiślanej. "Rosji nie chodzi o żadną ekologię, ale o przyszłość"

- Myślę, że Rosjanie nie odpuszczą do końca tej inwestycji, bo tu idzie o konkurencję. Ten obszar Polski szczególnie konkuruje z Obwodem Kaliningradzkim. Tutaj naprawdę nie idzie o żadną ekologię, tylko o przyszłość, drogi rozwojowe – uważa minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk, który gościł w programie "Money. To Się Liczy". Zdaniem ministra Rosjanie celowo „uruchamiają środowiska ekologiczne” by protestowały przeciw przekopowi. - Nie sądzę, by organizacji która jest zarejestrowana w Szwajcarii i ma wiele ośrodków w całej Europie, by jej szczególnie zależało na florze i faunie Zalewu Wiślanego – ironizuje minister. Jednocześnie zapewnił, że przy przekopie są dochowywane najwyższe standardy ochrony środowiska. – Właśnie dlatego ta inwestycja jest tak droga – wyjaśnił.

18
29.11.2019 13:28

INWESTYCJE
 / 
Inwestycje morskie za 44 mld zł. Gróbarczyk zapowiada rozbudowę polskich portów

Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej za podstawowe zadanie na najbliższe 4 lata uznał wzmacnianie polskich portów i ich rozwoju.

227
19.04.2019 12:01

INWESTYCJE
 / 
Przekop Mierzei Wiślanej. Już czwarty termin przetargu, protesty firm

8 maja ma nastąpić otwarcie ofert w przetargu na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną. To już czwarty termin, ponieważ poprzednie musiały być odwołane ze względu na protesty biorących w postępowaniu firm. Do protestu zdecydowały się dołączyć kolejne firmy.

76
20.03.2019 10:00

INWESTYCJE MORSKIE
 / 
Przekop Mierzei Wiślanej. Inwestycja może okazać się znacznie droższa

Nie 880 mln, lecz 1,3 mld zł może kosztować przekop Mierzei Wiślanej, wynika z ostatnich szacunków inwestora, Urzędu Morskiego w Gdyni. Ministerstwo Gospodarki Morskiej obstaje jednak przy dotychczasowym kosztorysie i upiera się, że jest realny.

146
27.02.2019 21:22

INWESTYCJE MORSKIE
 / 
Przekop Mierzei Wiślanej. Polski rząd odpowiada na zastrzeżenia Rosji

Rosja zarzuca polskiemu rządowi, że nie konsultował projektu przekopu Mierzei Wiślanej w zakresie oddziaływania tej inwestycji na środowisko. Ministerstwo Gospodarki Morskiej odpowiada, że Rosja nie podpisała konwencji, na podstawie której konsultacje mogłyby się odbyć.

bDyCxhSf
976
24.01.2019 11:33

INWESTYCJE MORSKIE
 / 
Rząd prze ku przekopowi Mierzei Wiślanej. Decyzje administracyjne bez odwołania

Decyzjom administracyjnym dotyczącym budowy kanału między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym nadawany jest rygor natychmiastowej wykonalności, co uniemożliwia składanie odwołań. Rząd wbrew oporowi samorządów chce jak najszybciej doprowadzić do realizacji tej inwestycji.

53
31.12.2018 16:42

INWESTYCJE MORSKIE
 / 
Ogłoszono przetarg na budowę kanału przez Mierzeję Wiślaną

Jeszcze przed końcem marca może być znany wykonawca przekopu przez Mierzeję Wiślaną, uważa minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. W ostatni dzień roku poinformował, że jego resort ogłosił przetarg.