Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Przekop Mierzei Wiślanej. Obwód sztucznej wyspy już prawie domknięty

456
Podziel się:

Coraz bliżej domknięcia obwodu sztucznej wyspy, budowanej w ramach przekopu Mierzei Wiślanej. Wykonawca zdaje raport z postępu prac. Pogoda sprzyja, więc robota wre na obu falochronach.

Przekop Mierzei Wiślanej. Obwód sztucznej wyspy już prawie domknięty
Przekop Mierzei Wiślanej. Obwód sztucznej wyspy już prawie domknięty (Grupa NDI)

"Coraz bliżej do zamknięcia obwodu sztucznej wyspy. Lada dzień zaczną się tam roboty narzutowe. Potrzebny do tego kamień hydrotechniczny przypłynie z Elbląga. Nie mniej dzieje się na obu falochronach, gdzie wkrótce będzie można wrócić do pogrążania ścianek szczelnych" - czytamy w raporcie Grupy NDI, która jest wykonawcą przekopu Mierzei Wiślanej.

- Początek wiosny to dla nas czas bicia rekordu. Okazało się, że w marcu, mimo że pracowaliśmy tylko dwa tygodnie (przy sztucznej wyspie), udało nam się zamontować 136 podwodnych ściągów – mówi Paweł Śpiewak, kierownik robót hydrotechnicznych z konsorcjum NDI/Besix.

Jak dodał, udało się już pogrążyć 570 metrów bieżących ściany szczelnej grodzy, co też jest nowym rekordem. - Łączne zaangażowanie robót kafarowych wynosi ok. 66 proc. Zbliżamy się do pełnego zamknięcia obwodu sztucznej wyspy - podkreśla.

Zobacz także: Leśne M3 dla miłośników przyrody. Cena? Jak za używany samochód

Trwają także roboty żelbetowe na falochronie zachodnim i wschodnim. Tu pomaga pogoda.

- Realizujemy prace związane z układaniem kamienia hydrotechnicznego, a także warstwy ochronnej z użyciem prefabrykatów Xbloc plus – wylicza Anna Kosmaczewska-Lemańska, kierownik działu technicznego konsorcjum NDI/Besix.

- Na falochronie wschodnim warstwa ochronna zostanie ułożona na odcinku 900 metrów, a na zachodnim prefabrykaty będą ułożone na odcinku 300 metrów - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(456)
bogdan
3 lata temu
Już przynosi zysk w turystyce i nierchomościach,infrastrukturze.
Olo
3 lata temu
Czego tu gratulowac ? Ze potrafia ryc w ziemi ? Wbic kawal zelastwa ? Wszystko to przy uzyciu importowanych maszyn.! Wszystko co wielkie nie powstaje w pl - I tak od 2000 lat.
NoNick
3 lata temu
Czyli jaka głębokość toru wodnego będzie??? 😁😁😁
lucjan
3 lata temu
Przekop to jest miś na miarę naszych czasów. On nie ma się zwrócić, za to ma kosztować.
Bożena
3 lata temu
Gratuluję i tak trzymać. Pozdrawiam
...
Następna strona