Trwa ładowanie...
bDZTrBSJ

Notowania

Przejdź na

Przekop Mierzei zgodnie z planem i budżetem. Minister podaje liczby

- Przekop Mierzei Wiślanej przebiega zgodnie z planem, nie mamy żadnych opóźnień - deklaruje w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, wiceminister infrastruktury. To oznacza, że oddanie kanału żeglugowego do użytku powinno nastąpić w połowie przyszłego roku. - Myślę, że wtedy pierwsze jednostki powinny nim przepłynąć - deklaruje. Zagrożenia nie ma już również dla zaplanowanego przez rządu budżetu. Jak zdradził Gróbarczyk, na niektórych przetargach udało się nawet nieco zaoszczędzić. W sumie więc inwestycja nie powinna kosztować więcej niż 1,8 mld zł. Przypomnijmy jednak, że pierwotnie rząd zakładał koszty budowy na poziomie około 880 mln zł. Później jednak kosztorys trzeba było dostosować i kwota musiała zostać podwojona. Teraz już jednak żadnych zmian być nie powinno. A przynajmniej tak deklaruje wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

454 reakcje
0
0
454
Podziel się
Komentarze (454)
zobacz więcej komentarzy (454)
bDZTrBSV
KOMENTARZE
(454)
Tylko
4 tyg. temu
Tak oni tacy wspaniali dla przyszłych pokoleń to co przyszłe pokolenia rozwalą ich inwestycje rzeby dostać się do bursztynu to bzdura po prostu przeliczyli się z jego ilością a teraz wstyd się przyznać więc trzeba ściemniać jak w całej polityce tego rządu a te stare dziadki które pociągają za te sznurki dobrze wiedzą że nie dozyją rozliczenia z ich nie mądrych i kosztownych inwestycji oby obywatele w końcu się obudzili i zdążyli ich rozliczyć
dzieckowemgle
4 tyg. temu
Jak wiadomo Świnoport budowany był przez polską firmę oraz przez firmy zagraniczne montujące miedzy innymi wywrotnicę wagonową.Polscy kierownicy budowy i majstrowie podołali w 100% zadaniom.A tu inwestor zleca firmie belgijskiej /wygrała przetarg/ jak by nie było to zadanie w możliwościach krajowego wykonawcy ?Pomijam czy ten projekt jest uzasadniony politycznie czy ekonomicznie ale jakoś dziwnie to w wykonaniu naszego rządu wygląda.Być może są to problemy zazdrosnego szewca że ksiądz biskupem został.Ale pieniądze są każdego Polaka więc ?
Fred
4 tyg. temu
Tyle co ukradli z VAT-u za rządów PO takich przekopów można zrobić około 160
bDZTrBTn
obiektywny
miesiąc temu
jaki Elbląg to chodzi o najnowszy zakup motorówki w Toruniu i wypróbowanie jaj na otwartym morzu
OBYWATEL
miesiąc temu
Polacy to taki naród nic im nie pasuje ,to nie budujmy nic i tylko narzekajmy jak to robimy cały czas ,inni budowali dużo ?????????????
...
Następna strona