Notowania

Przetarg na e-winiety. Czeski minister transportu zdymisjonowany

Rewolucja informatyczna na czeskich autostradach pochłonęła ministra transportu. Stracił stanowisko, gdyż warte ponad 15 mln euro zamówienie otrzymała firma Asseco Central Europe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Domena publiczna)
Rewolucja informatyczna na czeskich autostradach pochłonęła ministra transportu. (Fot: wikimedia/public domain)

Aktualizacja 23.01.20

Vladimir Kremlik właśnie został zdymisjonowany. To decyzja premiera Czech Andreja Babisza - donosi Polska Agencja Prasowa. Dotychczasowy minister transportu stracił stanowisko przez zlecenie budowy systemu informatycznego dla elektronicznych winiet autostradowych.

Czechy przechodzą rewolucję. Koniec z winietami.
Czesi rezygnują z winiet. Opłaty za autostrady tylko elektronicznie

Rewolucja na czeskich miała się zacząć od stycznia przyszłego roku. Odpowiedzialną za informatyzację systemu winietowego miała być firma Asseco Central Europe.

Jak wskazuje PAP za czeską agencją CTK, kontrakt został przyznany tej firmie bez przetargu i w trybie niejawnym. Tymczasem, jak wynika z oświadczenia spółki, do niejawnego - ze względów bezpieczeństwa państwa przetargu - zaproszono 5 firm.
System miał kosztować 15 mln euro. Zdaniem czeskich ekspertów to wygórowany rachunek, a kosztu powinny 10-krotnie niższe.

Po 1 grudnia polskie ciężarówki mogą mieć problem z wjazdem do Czech.
Czechy. Szykuje się tłok na granicach. Nowy pobór myta może spowodować wielokilometrowe kolejki

- Nie można w ten sposób rozporządzać środkami podatników i urzędnicy nie mogą robić, co chcą, podczas gdy obowiązuje ich ustawa o służbie państwowej - wyjaśniał cytowany przez PAP premier Babisz.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez *dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-01-2020

😁U nas minister dostałby kwiaty za to że kryształowy.

20-01-2020

🤣🤣🤣🤣A w Polsce bramki i bileciki

20-01-2020

ab negatioCoś już o tej firmie słyszałem. Czy i u nas ona coś tam nie ma do zaoferowania niektórym decydentom? Ale to pewnie jakaś moja pomyłka.

Rozwiń komentarze (26)