Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Puste sklepy w Wielkiej Brytanii. Zdjęcie lockdownu nie pomogło

78
Podziel się:

Choć obostrzenia dla handlu zdjęto już w kwietniu, co siódmy sklep w Wielkiej Brytanii stoi pusty. Przedsiębiorcy nie wytrzymali rocznego lockdownu.

Puste sklepy w Wielkiej Brytanii. Zdjęcie lockdownu nie pomogło
Zamknięte sklepy w Wielkiej Brytanii. (Photo by Dominika Zarzycka/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEDHXylN

Jak podaje Brytyjskie Konsorcjum Handlu Detalicznego, w drugim kwartale tego roku odsetek zamkniętych lokali sklepowych przy głównych ulicach miast, w centrach handlowych i w parkach handlowych wyniósł 14,5 proc.

Dla porównania w pierwszym kwartale było to 14,1 proc., a w drugim kwartale 2020 r. - 12,4 proc.

Najbardziej ucierpiały centra handlowe, gdzie dużą część stanowią sklepy z sektora mody, a to on w szybkim stopniu przenosi handel do internetu.

bEDHXylP
Zobacz także: Zrywane kontrakty i drożyzna. Bolączki budowy dróg w Polsce

Tam odsetek pustych lokali wyniósł w drugim kwartale 19,4 proc., natomiast stosunkowo najlepiej wygląda sytuacja w parkach handlowych, gdzie puste jest 11,4 proc. lokali.

- To nie jest zaskoczeniem, że liczba zamkniętych sklepów w Wielkiej Brytanii nadal rośnie, po tym jak przez ponad rok sklepy były na przemian zamykane w czasie lockdownu i ponownie otwierane - mówi szefowa BRC Helen Dickinson.

bEDHXylV

Ostrzega także, że gdy skończą się ulgi podatkowe pomagające firmom przetrwać pandemię, odsetek zamykanych sklepów może być jeszcze większy.

Dane pokazują również wyraźne różnice między północą i południem kraju - najniższy odsetek pustych sklepów jest w Londynie (11,1 proc.), a następnie w południowo-wschodniej i wschodniej Anglii, a najwyższy w północno-wschodniej Anglii (20,6 proc.), Walii i północno-zachodniej Anglii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDHXymq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(78)
Eurofil
4 tyg. temu
To nie przez lockdown. To przez brexit!
Patrijota
2 miesiące temu
I nikt nie płacze jak to było w cebulandii. Widać nie ma tu wywrotowców pokroju tanajny
Markus
2 miesiące temu
Dawno, dawno temu jeden mądry gość powiedział że ludzie kupią każdy wydatek i każde ograniczenie wolności tylko wystarczy ich mocno postraszyć.
bEDHXymr
Tom
2 miesiące temu
Wszedzie jest tak samo. Mieszkamy w Portsmouth. Fajne miasto, praca jest ale sklepy zamykają. Dużo lokali z jedzeniem na wynos i fryzjerów. Nic więcej.
Gracjana64
2 miesiące temu
Do Nick Wiesz co to jest odsetek np umieralnosci ? W danym kraju jest kilkadziesiąt milionów osób, zaś polityków kilkaset osób. Wiec logicznie bardzo łatwo zrozumiec czego nie słychać o umieralnosci wśród polityków. Do tego umierają osoby z różnymi wspolistniejacymi chorobami.
...
Następna strona