Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Rada Nadzorcza Elektrobudowy odwołała prezesa Romana Przybyła

2
Podziel się:

Rada nadzorcza Elektrobudowy odwołała z funkcji prezesa zarządu Romana Przybyła, a oddelegowała do pełnienia tej funkcji przewodniczącego rady nadzorczej Jacka Podgórskiego.

Rada Nadzorcza Elektrobudowy odwołała prezesa Romana Przybyła
(Elektrobudowa, -)

Jacek Podgórski ma pełnić funkcję prezesa przez okres nie dłuższy niż trzy miesiące tj. do dnia 20 października 2019 r. Uchwała nie zawiera przyczyny odwołania Romana Przybyła.

Roman Przybył został powołany do zarządu Elektrobudowy w sierpniu 2018 r.

Obejrzyj: Nowe podatki w Polsce. "Rząd szuka pieniędzy na 500+"

Pracownicy zaniepokojeni

Na początku lipca informowaliśmy, że na biurkonajważniejszych osób w kraju trafiły listy z apelem o pomoc i mediacje w biznesowym sporze lektrobudowy, czyli firmy działającej w branży elektroinstalacyjnej, z jednym z największych kontrahentów. Na stole jest kilkadziesiąt milionów złotych, przyszłość firmy i jej pracowników oraz nawet zawiadomienie do prokuratury.

"Ufamy, że nie jest panu obojętny los zasłużonej polskiej firmy z ponad 65-letnią tradycją, a także los blisko czterech tysięcy osób (pracowników i kooperantów - przyp. red.)" - napisali do Jarosława Kaczyńskiego przedstawiciele trzech związków zawodowych z Elektrobudowy z Katowic.

Dokument trafił do siedziby PiS, został oznaczony już jako oficjalnie dostarczony. Wiadomość została wysłana nie tylko do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, ale również do premiera Mateusza Morawieckiego i do ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. To na ich pomoc liczą pracownicy spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(2)
Veni vidi vic...
3 lata temu
Przybył,zobaczył i poszedł.
Budowlaniec
3 lata temu
Czy to przypadkiem nie ta firma miała problemy w związku z oszukiwaniem pracowników na kontraktach w Finlandii