Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rafał Trzaskowski publikuje oświadczenie majątkowe. Tyle posiada kandydat na prezydenta

Rafał Trzaskowski opublikował oświadczenie majątkowe za 2019 rok. Wynika z niego, że prezydent Warszawy spłacił kredyt, który pierwotnie miał zaciągnięty aż do 2039 roku. Ma również dwa mieszkania. Jego żona z kolei jest współwłaścicielem jednej działki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Rafał Trzaskowski ujawnił swoje oświadczenie majątkowe za 2019 rok. Swoje oraz swojej małżonki

- Wraz z żoną składam swoje oświadczenie majątkowe, w którym pokazuję cały swój majątek - poinformował na konferencji prasowej prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski. I wezwał do tego samego premiera Morawieckiego oraz ministra Szumowskiego.

- Uczciwość i przejrzystość w działaniu polityków są podstawą zaufania do państwa - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Publikacja oświadczenia swojego i żony to pewna nowość w przestrzeni publicznej.

Jak dodawał Trzaskowski, oczekuje podobnego ruchu od premiera czy ministra zdrowia i ma nadzieję, że wzrośnie "presja publiczna na tych, którzy do dzisiaj używali wykrętów i kruczków prawnych, by całego swojego majątku nie pokazać".

Obejrzyj: Tajne sondaże PiS? Radosław Fogiel: nikt tego nie ukrywa

- Nie ma nic zdrożnego w tym, że premier Morawiecki i minister Szumowski są bardzo majętnymi ludźmi. Natomiast powinni pokazać cały swój majątek - podkreślił prezydent Warszawy.

Oświadczenie majątkowe Rafała Trzaskowskiego

Najnowsze oświadczenie pojawiło się dopiero teraz ze względu na epidemię koronawirusa. Rząd wprowadził przepisy, które pozwalają na późniejszą publikację oświadczeń. Również przez samorządowców, ale także parlamentarzystów czy ministrów.

W godzinach wczesnopopołudniowych oświadczenie pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej stołecznego ratusza.

Co w nim znajdziemy? Na koniec ubiegłego roku Trzaskowski miał 48 tys. zł i 4,1 tys. euro oszczędności w gotówce i na kontach.

Poza tym może się pochwalić mieszkaniem o powierzchni 79 metrów kwadratowych. W oświadczeniu majątkowym zaznaczył, że mieszkanie warte jest około 1 mln zł i otrzymał je w spadku po rodzicach. Do tego Trzaskowski ma również drugie – większe lokum. 103 metry kwadratowe wycenia na 930 tys. zł - do spółki z żoną.

W jego garażu stoi Volvo XC70 z 2011 roku. To auto warte obecnie 50-60 tys. zł w zależności od wyposażenia.

Trzaskowski w oświadczeniu majątkowym wskazał, że ma również meble, które dostał w spadku po rodzicach. Ich wartość przekracza 10 tys. zł. Ponadto prezydent Warszawy wpisał też do oświadczenia spadek po matce, ale tutaj postępowanie spadkowe jeszcze się nie zakończyło.

Rafał Trzaskowski jeszcze niedawno miał kredyt. W 2010 roku wziął 213 tys. euro na zakup mieszkania. To równowartość 987 tys. złotych. Do spłaty rok temu pozostawało mu już niecałe 44 tys. euro (około 193 tys. zł). W minionym roku musiał kredyt spłacić do końca, ponieważ w rubryce "zobowiązania" nie znajdziemy już żadnego kredytu. Znacznie zmniejszyły się z kolei oszczędności - ze 187 tys. do ledwie 48 tys. zł.

Małgorzata Trzaskowska - majątek żony prezydenta Warszawy

Na końcu oświadczenia majątkowego Trzaskowski dodał również informacje dotyczące jego małżonki Małgorzaty. Jej majątek to umowa dożywocia kawalerki o powierzchni 38 metrów kwadratowych. Szacowana wartość umowy to około 350 tys. zł. Nie wiadomo, kto jest drugą stroną tej umowy.

Drugi element majątku Małgorzaty Trzaskowskiej to współwłasność działki, którą żona prezydenta Warszawy oszacowała na 70 tys. zł.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-05-2020

YityyyNiech idą się do mops po zapomogę biedak.

26-05-2020

WojtekPoczytajcie o matce Trzaskowskiego: "Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym współpracownikiem SB o … Czytaj całość

26-05-2020

mirekDzięki temu Trzaskowski jest wiarygodny i mamy kolejny przykład, że jest uczciwy i wiarygodny. Czas teraz na polityków z partii rządzącej.

Rozwiń komentarze (318)