Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rajmund Horst wiceprezesem Polskiej Grupy Górniczej

1
Podziel się:

Ziemowit Rajmund Horst, dotychczasowy dyrektor kopalni "Piast", został wiceprezesem Polskiej Grupy Górniczej ds. produkcji.

Rajmund Horst został nowym wiceprezesem PGG.
Rajmund Horst został nowym wiceprezesem PGG. (PGG)
bEDlaOfF

Jak przekazał PAP rzecznik PGG Tomasz Głogowski, rada nadzorcza w poniedziałek powołała Horsta na funkcję wiceprezesa ds. produkcji. Rada zakończyła też postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. restrukturyzacji aktywów. Kandydata nie wyłoniono.

Rajmund Horst przez ponad 2,5 roku kierował należącą do PGG kopalnią Piast-Ziemowit. Wcześniej był m.in. dyrektorem Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych w Bieruniu i dyrektorem ds. produkcji kopalni Ziemowit.

6 grudnia z Polskiej Grupy Górniczej odszedł Piotr Bojarski, który przez ostatnie 3,5 roku kierował procesami produkcji.

bEDlaOfH
Zobacz także: Oglądaj też: Na horyzoncie problemy z górnikami. "W górnictwie od 10 lat nic dobrego się nie działo"

Dymisję złożył też Adam Hochuł, wiceprezes ds. sprzedaży. To stanowisko wciąż jednak pozostaje nieobsadzone, a obecny konkurs funkcji wiceprezesa ds. restrukturyzacji aktywów, którego dotąd w spółce nie było.

PGG zatrudnia ok. 42 tys. osób, co czyni ją największym w Unii Europejskiej producentem węgla kamiennego.Roczną produkcja zbliżona się do 30 mln ton.

bEDlaOfN

W 2018 roku spółka wypracowała ok. 493 mln zł zysku netto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDlaOgi
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(1)
miro
2 lata temu
PiS problem węgla przypudrował nową twarzą, i będzie jak poprzednio tj kosmetyka.