Notowania

ranking money.pl
30.10.2019 13:46

Ranking kont za zero – sierpień 2019

Szukasz bezwarunkowo darmowego konta? Mimo że rachunki za prawdziwe 0 zł to dzisiaj rzadkość, znajdziesz je w najnowszym rankingu. Przekonaj się, gdzie opłaca się założyć konto bez opłat i ukrytych prowizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(pexels.com)

Darmowy rachunek to taki, na który możesz przelewać lub wpłacać środki i nie martwić się, że bank pobierze prowizję za jego prowadzenie lub korzystanie z karty. Podstawowe funkcjonalności konta takie jak: prowadzenie, karta, przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów są po prostu za darmo.

W przypadku większości rachunków bankowych, aby nie zapłacić nic za prowadzenie i kartę trzeba spełnić określony warunek. Bank może wymagać zapewnienia wpływu min. 1 tys. zł na rachunek oraz wykonania min. 1 transakcji kartą w miesiącu, tak jak robi to Bank Millennium w przypadku Konta 360. Najczęściej warunki zwalniające z prowizji nie są więc trudne do spełnienia. Regularny wpływ wynagrodzenia i opłacanie zakupów kartą wystarczą, aby cieszyć się kontem bez opłat.

Jeśli jednak będziesz mieć problem ze spełnieniem wymogów banku, to prowizja może wynieść nawet kilkanaście złotych miesięcznie. Czy wobec tego hasła reklamowe typu „konto za zero” to duże nadużycie ze strony banków? Trochę tak, ponieważ znalazłam tylko cztery bezwarunkowo darmowe ROR-y.

Wśród nich: Internetowe Konto Citi Priority (Bank Citi Handlowy), Nest Konto (Nest Bank), EnveloKonto (EnveloBank) oraz Konto Idealne (Idea Bank).

Poznaj szczegóły najlepszych ofert darmowych kont osobistych.

I miejsce – Bank Citi Handlowy Internetowe Konto Citi Priority

Pierwsze miejsce zajęło Internetowe Konto Citi Priority, które założysz w Banku Citi Handlowy. Należy podkreślić, że nie chodzi tutaj o standardowe konto Citi Priority, a jego „internetową” wersję. Otwierając je w takim wariancie, gwarantujesz sobie bezpłatne prowadzenie rachunku, posiadanie karty i wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą.

Możesz też bez żadnych prowizji wykonać aż trzy przelewy natychmiastowe w miesiącu. Dodatkowo za wpływ wynagrodzenia min. 2 tys. zł zyskasz aż 4% na Koncie Oszczędnościowym.

Internetowe Konto Citi Priority to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią bankowość internetową i w takiej formie korzystają z konta. Jeśli zdarza Ci się zlecić przelew w oddziale, to musisz uważać, bo opłaty za te „nieinternetowe” operacje są wysokie.

II miejsce – Nest Bank Nest Konto

Na drugim miejscu sierpniowego rankingu znalazło się Nest Konto, które niczym nie ustępuje zwycięskiemu rachunkowi Citibanku. Wręcz przeciwnie to konto, które bezsprzecznie zasługuje na wyróżnienie. Nest Konto jest rachunkiem za prawdziwe 0 zł bez żadnych ukrytych haczyków i opłat.

Jego największymi zaletami są darmowe otwarcie i prowadzenie, brak opłaty za użytkowanie karty oraz bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto w Nest Banku to świetny wybór dla osób, które chcą swobodnie wykonywać przelewy internetowe, a do tego wypłacać gotówkę w najbliższym bankomacie, nie martwiąc się o wysokość prowizji.

Razem z Nest Kontem masz też szansę na atrakcyjną ofertę produktów oszczędnościowych np. Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku.

III miejsce – mBank eKonto osobiste

Trzecie miejsce należy do eKonta osobistego w mBanku. Prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, a żeby uniknąć opłaty za kartę (7 zł) wystarczy wykonać nią min. jedną dowolną transakcję w miesiącu.

Za wypłatę z dowolnego bankomatu w Polsce nic nie zapłacisz, jeśli kwota wypłaty wyniesie min. 100 zł. mBank gwarantuje również aż trzy darmowe wypłaty w miesiącu z bankomatów za granicą.

Gdy szukasz taniego, funkcjonalnego, a przy tym nowoczesnego rachunku, to eKonto w mBanku będzie bardzo dobrym wyborem. Szczególnie że aktualnie możesz otworzyć je w nowej edycji Money Manii i w łatwy sposób zgarnąć 140 zł premii gotówkowej.

Wybór darmowego konta pozwoli Ci zaoszczędzić na prowizjach bankowych w przyszłości. Dlatego poznaj też pozostałe ROR-y, na które warto zwrócić uwagę.

Najlepsze konta bankowe – sierpień 2019

Przeanalizowałam 20 rachunków z oferty banków, działających na polskim rynku (po jednym z każdego banku). Prezentuję 10 najlepszych, które wyróżniają się na tle pozostałych i jestem przekonana, że sprostają Twoim oczekiwaniom.

Ranking kont za zero – sierpień 2019

Bank Nazwa konta Miesięczna opłata za prowadzenie konta Miesięczna opłata za kartę
1. Bank Citi Handlowy (22,5 pkt) Internetowe Citi Priority 0 zł 0 zł Załóż konto
2. Nest Bank (21,25 pkt) Nest Konto 0 zł 0 zł Załóż konto
3. mBank (20,63 pkt) eKonto osobiste 0 zł 0 zł / 7 zł (1) Załóż konto
4. Idea Bank (20 pkt) Konto Idealne 0 zł 0 zl Załóż konto
4. Santander Bank Polska (20 pkt) Konto Jakie Chcę 0 zł 0 zł / 3 zł (2) Załóż konto
5. BNP Paribas (19,79 pkt) Konto Otwarte na Ciebie 0 zł 0 zł / 3 zł (3) Załóż konto
6. ING Bank Śląski (19,33 pkt) Konto Direct 0 zł 0 zł / 7 zł (4) Załóż konto
7. Eurobank (19 pkt) Konto w pełni 0 zł 0 zł / 4,90 zł (5) Załóż konto
8. EnveloBank (18,75 pkt) EnveloKonto 0 zł 0 zł Załóż konto
9. BOŚ Bank (17,75 pkt) EKOKonto bez kosztów 0 zł 0 zł / 6 zł (6) Załóż konto
10. Getin Bank (17,71 pkt) Konto Proste Zasady 0 zł / 8 zł (7) 0 zł Załóż konto

Źródło: Opracowanie direct.money.pl na podstawie informacji umieszonych na stronach internetowych banków oraz Tabelach Opłat i Prowizji. Dane aktualne na dzień 12.08.2019 r.

1) Pod warunkiem wykonania min. 1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 7 zł.
2) Pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą lub na łączną kwotę min. 500 zł miesięcznie, inaczej prowizja za kartę wynosi 5 zł. Można wybrać wariant stałej miesięcznej opłaty za kartę - 3 zł.
3) Opłata uzależniona od wybranego wariantu karty:
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą Świat – 10 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na eŚwiat – 6 zł bez możliwości zwolnienia
Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj – 0 zł pod warunkiem wykonania min. 1 płatności kartą w miesiącu lub gdy klient nie ukończył 26, roku życia, inaczej prowizja za kartę wynosi 3 zł.
4) Pod warunkiem, że użytkownik nie ukończył 26. roku życia lub wykonał transakcje kartą o wartości min. 300 zł, inaczej opłata za kartę wynosi 7 zł.
5) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą o wartości min. 400 zł w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 4,90 zł.
6) Pod warunkiem wykonania transakcji kartą o wartości min. 300 zł w miesiącu, inaczej prowizja za kartę wynosi 6 zł.
7) Pod warunkiem wykonania min.1 transakcji w miesiącu, inaczej prowizja za prowadzenie konta wynosi 8 zł.

Jak powstał ranking?

W sierpniu szukałam konta, które kosztuje niewiele, albo zupełnie nic. Założyłam, że klient zapewnia regularne miesięczne wpływy w kwocie min. 2 tys. zł i wykonuje transakcje na kwotę min. 500 zł. Każdy bank mógł zdobyć maksymalnie 25 punktów, które przyznawałam następująco:
5 pkt za bezpłatne prowadzenie konta dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera opłatę
• dodatkowe 2,5 pkt za bezwarunkowo darmowe prowadzenie rachunku
5 pkt za darmową kartę dla przyjętego modelu klienta i proporcjonalnie mniej, gdy bank pobiera za nią opłatę
• dodatkowe 2,5 pkt za bezwarunkowo darmową kartę
2,5 pkt za darmowe przelewy internetowe
2,5 pkt za darmowe bankomaty w Polsce
2,5 pkt za darmowe bankomaty za granicą
2,5 pkt za powitalną premię gotówkową

Mam nadzieję, że przygotowany przeze mnie ranking pomoże Ci znaleźć odpowiednie narzędzie do zarządzania osobistymi finansami. Jeśli wciąż zastanawiasz się, które konto wybrać, to pamiętaj, żeby rozważyć takie, które pozwoli Ci bez problemu spełnić warunki bezpłatności lub takie, które ich nie ma wcale. Zastanów się też, z jakich funkcji rachunku korzystasz najczęściej i sprawdź, czy bank nie pobiera za nie opłat.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2019

opiekunnestbankSzanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z ofertą Nest Konta w Nest Banku, które jest darmowym kontem bankowym. W jego ramach za 0 zł oferujemy: … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)