Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen podnosi ceny benzyny i oleju napędowego

0
Podziel się:

PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 25 zł i oleju napędowego
o 22 zł na tysiąc litrów. To już 30. podwyżka w tym roku

PKN Orlen podnosi ceny benzyny i oleju napędowego
(Wojciech Traczyk/East News)
bESDCrnp

Od dziś PKN Orlen podnosi hurtowe ceny benzyny o 25 zł i oleju napędowego o 22 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. * *To już 30. podwyżka w tym roku.

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw - zarówno w przypadku benzyny, jak i oleju napędowego może to być wzrost o 2 gr na litrze.

Od dzisiaj hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 530 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 597 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 473 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 653 zł za tysiąc litrów.

bESDCrnr

W tym roku jest to 30. podwyżka cen benzyny i 29. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 18, a olej napędowy 16 razy. Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 22 zł i wynosi 4 tys. 423 zł za tysiąc litrów.

O cenach paliw czytaj w Money.pl
PKN Orlen zmienił ceny paliw. Zobacz, o ile W tym roku jest to dziewiąta podwyżka cen benzyny i dziewiąta obniżka cen oleju napędowego w płockim koncernie.
Lotos i PKN Orlen od dziś zmieniają ceny Spółka zaznacza, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.
Paliwo wkrótce stanieje. Czy to możliwe? W ostatniej dekadzie sierpnia benzyna 95 będzie kosztować w przedziale 5,07-5,20 zł za litr, a olej napędowy 4,98-5,08 zł za litr.
bESDCrnS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)