Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Materiał partnera
|
aktualizacja

Raty zero procent i gotówka od ręki. Nowa propozycja banku Pekao

15
Podziel się:

Karta kredytowa jest tanim i prostym produktem - przekonuje Tomasz Zieliński, ekspert z banku Pekao. Teraz w promocji z powodzeniem możesz wszystko rozłożyć na raty 0%!

(123RF)

40 mln kart debetowych i „tylko” 6 mln kart kredytowych. Tyle plastiku Polacy trzymają w portfelach. Numerem jeden jest nadal karta powiązana z rachunkiem rozliczeniowo-oszczędnościowym. Tymczasem to posiadanie karty kredytowej jest coraz bardziej opłacalne. To prosty sposób na gotówkę w każdej chwili i wygodne raty zero procent.

Karta trudniejsza od kredytu?

Dlaczego Polacy nie są przekonani do kart kredytowych? - W wielu pokutuje przekonanie, że to produkt skomplikowany, że łatwiej jest wziąć kredyt. Jest jeden kredyt, jeden cel, wygląda prosto. Wiele osób ma obawy, że trudno jest kontrolować wydatki. Ani jedno, ani drugie twierdzenie nie jest już od dawna prawdziwe - przekonuje w rozmowie z money.pl Tomasz Zieliński, ekspert banku Pekao.

Dlaczego? – Bo korzystanie z kredytu na karcie jest dzisiaj zwykle znacznie tańsze od kredytu gotówkowego. Jednocześnie karta ma inne przewagi. Pozwala mieć gotówkę zawsze pod ręką i korzystać z niej zarówno w sklepach, jak i do płatności w internecie. Karta kredytowa łączy w sobie zalety standardowej karty z możliwościami kredytu ratalnego, a w zasadzie wielu kredytów ratalnych. I to wszystko w jednym plastiku. Nie trzeba myśleć o wnioskach, pamiętać o spłatach rat, poświęcać na cały proces zbyt wiele czasu - dodaje Zieliński.

Jak dobrze wybrać kartę kredytową?

Jak zwraca uwagę ekspert banku, kartę trzeba wybierać pod kątem własnych potrzeb. Gdy planujemy wyjazd za granicę, a karta ma być formą zabezpieczenia – to warto spojrzeć na koszty przewalutowań.

- Na przykład karty kredytowe Pekao są bardzo atrakcyjne pod tym względem, gdyż przewalutowanie następuje po kursie walut w banku, bez żadnych dodatkowych opłat - mówi Zieliński.

Jeżeli karta kredytowa będzie wykorzystywana do codziennych zakupów, to warto zwrócić uwagę na koszty związane z wydaniem i korzystaniem z karty. Ekspert wyjaśnia również, że każdy powinien dobrze przestudiować ofertę i sprawdzić, czy karta oferuje dodatkowe benefity, na przykład zniżki do niektórych sklepów.

A co jeżeli chciałbyś spłacić zakupy później? Warto skorzystać z możliwości rozłożenia spłaty na raty.

Na raty za prawdziwe zero złotych

Bank Pekao (z żubrem w logo) właśnie wystartował ze specjalną ofertą karty kredytowej Elastyczna. Dlaczego elastyczna? Bo pozwala dostosować spłatę do indywidualnych upodobań.

Co charakteryzuje kartę kredytową Elastyczna? Przede wszystkim możliwość rozłożenia spłaty wydatków na raty. Oprocentowanie rat wynosi dokładnie 0 proc. Jedyny koszt to prowizja za uruchomienie rat, która znana jest z góry i w żadnym momencie spłat się już nie zmieni. Prowizja zależy od kwoty rozkładanej na raty i zaczyna się już od kilku złotych. Teraz w promocji do 31 marca 2019 Bank Pekao SA również nie pobiera tej prowizji dla wybranej spłaty w 10 ratach 0%.

Także w zależności od kwoty rozkładanej na raty, okres spłaty wynosi od 3 do 24 rat.

W tej chwili karta kredytowa w Pekao jest powiązana z promocyjną ofertą rat 0%.

W ramach promocji na raty można rozłożyć wydatki od 500,01 zł do 5 tys. zł. I dalej korzystać ze wszystkich zalet karty kredytowej - rozłożenie płatności na raty „nie wyłącza” jej. Kwota minimalna do spłaty to suma rat spłacanych w danym miesiącu + 5 proc. pozostałego zadłużenia (minimum 50 zł). Kwotę spłaty można łatwo dostosować w bankowości internetowej i mobilnej. Tam na bieżąco można śledzić postępy w spłacie i dostępny limit.

- To doskonale pokazuje, jak dobrą ofertą jest pakiet 0 proc. Widzimy to po reakcjach klientów. W okresie obowiązywania takich promocji wiele osób zakłada kartę kredytową, którą traktuje po prostu jak alternatywę dla rat. Można powiedzieć, że to dyskretna alternatywa, bo nikt nie musi wiedzieć, że kupujemy coś na raty, wypełniamy wnioski, opowiadamy komuś o dochodach. To mamy z głowy, bo mamy kartę kredytową - mówi Zieliński.

Ile kosztuje karta kredytowa Elastyczna?

Najlepiej to pokazać na przykładzie. Jan na świąteczne prezenty wydał w sumie 2 tys. zł. Wydatki chce rozłożyć na 10 rat i skorzystać z oferty promocyjnej. Jego raty będą wynosić dokładnie 200 zł. W promocji otrzyma kartę za 0 zł. W ciągu dziesięciu miesięcy będzie musiał wydać 0 zł za wydatnie karty, 0 zł za odsetki, 0 zł za prowizję oraz 28 zł za obsługę karty. 2 tys. zł będzie więc kosztować Jana zaledwie 28 zł. Opłatę za obsługę karty można z łatwością obniżyć do zero złotych. Wystarczy zrobić jedną transakcję kartą w miesiącu.

Warto pamiętać, że oferta „Raty 0%” trwa do 31 marca 2019 roku. A to oznacza, że kartą kredytową można kupić zarówno świąteczne prezenty, jak i zapłacić za zakupy już w nowym roku.
Jak skorzystać z oferty?

Można to zrobić za pomocą tylko jednego kliknięcia – w bankowości elektronicznej, na telefonie komórkowym lub oczywiście złożyć dokumenty w oddziale banku. Jak podkreśla Zieliński, wydanie karty jest bardzo proste, gdyż klient otrzymuje gotową propozycję. Bank nie wymaga przedstawiania dokumentów potwierdzających wysokość dochodów, a akceptacja umowy trwa tylko kilka minut w przypadku obecnych klientów. Jeśli z kolei twoje wynagrodzenie nie wpływa na rachunek w Pekao, to na spotkanie z doradcą powinieneś zabrać wypełnione zaświadczenie o zatrudnieniu. Wzór można pobrać ze stron banku. Limit kredytowy karty wynosi od 1 tys. zł do nawet 30 tys. zł.

Co ważne, korzystając z karty Elastyczna, można również… zaoszczędzić.

- Płacąc kartą kredytową Elastyczna można korzystać ze zniżek nawet do 30 proc. w ramach programu Galeria Rabatów. Program obejmuje blisko 2000 punktów usługowo-handlowych na terenie całego kraju oraz sklepy internetowe - wyjaśnia Zieliński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
jas fasola
5 lata temu
UKRYTA REKLAMA!!! NIE NAPISAL czy bp czy sa!!!
Klient
5 lata temu
Nachalna reklama. Unikaj kart kredytowych. Nie ma łatwego życia na kredyt.
kojot
5 lata temu
Ludzie nie dajcie się nabierać na żadne raty kredyty nie stać cię to nie kupuj proste lepiej odłożyć i kupić za gotówkę !!!! nie dajcie się zwariować nie każdy musi mieć wille i mercedesa oni żyją na was to są darmozjady które żyją z wiecznego konsumpcjonizmu nie mam kasy to nie kupuje proste .
hju
5 lata temu
ta jasne nieważne jak ważne byś wziął! Weźmiesz raz weźmiesz drugi i popłynąłeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kur hannik
5 lata temu
Kłamstwo. Pekao Kulczykowi to pożyczy. Normalnie prosperujacych ma w nosie. Szkoda czasu na Pekao