Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|

Redukcja emisji gazów cieplarnianych. Jest porozumienie

21
Podziel się:

Rada i Parlament Europejski nad ranem osiągnęły porozumienie w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych na 2030 r. Ma ono charakter wstępny, ale stanowi przełom.

Redukcja emisji gazów cieplarnianych. Jest porozumienie
Osiągnięto porozumienie w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. (Adobe Stock)

Porozumienie zakłada zwiększenie celu redukcji emisji gazów cieplarnianych w UE z 40 proc. do co najmniej 55 proc. do 2030 r. w porównaniu z poziomem z 1990 roku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tymczasowego porozumienia osiągniętego dzisiaj - powiedział Joao Pedro Matos Fernandes, minister środowiska i działań klimatycznych Portugali. - Europejskie prawo klimatyczne to "prawo prawa", które wyznacza ramy dla prawodawstwa UE dotyczącego klimatu na nadchodzące 30 lat. UE jest mocno zaangażowana w osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r., a dziś możemy być dumni z tego, że wyznaczyliśmy ambitny cel klimatyczny, który może uzyskać poparcie wszystkich.

Jak dodał, porozumienie wysyła światu silny sygnał i otwiera drogę dla Komisji Europejskiej do zaproponowania w czerwcu pakietu klimatycznego "przystosowanego do 55 proc.".

Zobacz także: Kryzys klimatyczny. Czas odejść od węgla, górników trzeba przekwalifikować. Tanio nie będzie, ale się opłaca

Jeśli chodzi o cel na 2030 r., negocjatorzy zgodzili się, że należy nadać priorytet ograniczeniu emisji, a nie pochłanianiu.

Porozumienie jest wstępne i musi jeszcze zostać ostatecznie zatwierdzone przez kraje członkowskie w ramach Rady i Parlament Europejski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(21)
wektor
rok temu
Wszyscy chcą do nieba ...a nikt nie chce umierać...Dziwne...
PISPO1DNOZŁO
rok temu
Kiedyś dławił nas >Sowietskij Sajuz Ewropejskij Sajuz <. Jeden gorszy od drugiego. Jednym słowem Euro komuna.
Ola
rok temu
Piece były są i będą skasować wszystkie stare auta ich właścicielom wydaje się , że do nich świat należy , a to oni trują świadomie niszczą środowisko , , niech pomyślą o swoich dzieciach - powinny być wysokie kary za ściąganie do Polski z zagranicznych wystawek starych samochodów ,
Eko oszołom
rok temu
a dlaczego nie 60 albo 80%?
Asss
rok temu
A reszta świata się śmieje z Chinami na czele :D
...
Następna strona