Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

USA chcą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę

8
Podziel się

Jak podaje agencja Reutera, Stany Zjednoczone zamierzają zobowiązać się do zmniejszenia o co najmniej 50 proc. emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. w stosunku do 2005 r.

USA chcą zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych o połowę
USA chcą obniżyć emisję gazów. (Pixabay, TomCam)
bDZSjOyd

Deklarację prezydent Joe Biden ma złożyć na najbliższym szczycie klimatycznym, planowanym na 22-23 kwietnia. W spotkaniu mają wziąć udział przywódcy ok. 40 państw, w tym Chin, Indii, Brazylii i Rosji.

Sprawa jest szczególnie ważna dla administracji Bidena, bo za czasów prezydentury Trumpa Stany Zjednoczone straciły pozycję lidera światowych wysiłków na rzecz klimatu - pisze Reuter's.

Władze USA oczekują, że podczas spotkania również inne państwa zwiększą deklarowaną wcześniej redukcję emisji. Jak podają informatorzy agencji Reutera, Waszyngton jest bliski zawarcia umów o przyspieszeniu zmniejszania emisji z Japonią, Koreą Płd. i Kanadą. Nie jest jednak jasne, czy zostanie to ogłoszone podczas kwietniowego szczytu.

bDZSjOyf
Zobacz także: Kryzys klimatyczny. Czas odejść od węgla, górników trzeba przekwalifikować. Tanio nie będzie, ale się opłaca

Najambitniejszy cel postawiła sobie Unia Europejska. Wspólnota zobowiązała się do ograniczenia emisji do 2030 r. o 55 proc. w stosunku do 1990 r. Mniej skłonne do zwiększenia wysiłków na rzecz klimatu są Indie, Chiny, Brazylia i Rosja.

Kwietniowy szczyt światowych przywódców jest pierwszym z serii spotkań poprzedzających listopadowy szczyt klimatyczny ONZ - COP26. Jesienna konferencja będzie ostatecznym terminem zaktualizowania celów polityki klimatycznej przez poszczególne państwa w ramach tzw. porozumienia paryskiego, zawartej w 2015 r.

bDZSjOyl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZSjOyG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
na jego
4 tyg. temu
obietnice bym nie liczyła. taki 'papierowy prezydent'.
olo
4 tyg. temu
Bezcenne! Widzieć panikę UE jak koleine mega gospodarki przyłączają się do tej ściemy by nie pozwolić nałożyć opłat emisyjnych na swoje produkty i samemu zagospodarować wyższe koszty własnych ekotechnologii
eko
miesiąc temu
dlatego bidon co weekend w te i z powrotem w jedna dupę lata do do palacyku ogromnym samolotem, spalająctony paliwa i tlenu. I nie tylko on. Jego głowny ekolog tak samo zasuwa prywatnym samolotem po piwo
bDZSjOyH
pipek
miesiąc temu
Chcieć a wykonać to nie to samo.
anioł
miesiąc temu
Bardzo dobrze , niech zmniejszają . A nas niech zostawią w spokoju ...