Notowania

autostrady w polsce
21.10.2013 19:05

Zakończono remont autostrady A4

Wymieniono część nawierzchni na opolskim odcinku drogi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Jozwiak/REPORTER)

Zakończyła się wymiana nawierzchni na opolskim odcinku autostrady A4. Ruch samochodów odbywa się tam bez utrudnień.

Remont dotyczył odcinka między węzłami _ Prądy _ i _ Dąbrówka _, na nitce prowadzącej w stronę Katowic. _ Obecnie ruch odbywa się już bez utrudnień i trwa usuwanie oznakowania tymczasowego _ - poinformował rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Michał Wandrasz.

Wymiana nawierzchni na 7,5-kilmetrowym odcinku była ostatnim etapem trwającego od 27 września br. remontu autostrady. Wcześniej frezowano i układano na nowo nawierzchnię na obu węzłach autostradowych. Wszystkie prace zakończyły się zgodnie z harmonogramem.

_ - Podczas prac remontowych usunięto 5 cm zniszczonej górnej warstwy jezdni, na całej jej szerokości, łącznie z pasem awaryjnym. W to miejsce ułożono zupełnie nową warstwę ścieralną _ - poinformował PAP Michał Wandrasz. _ Łącznie wymieniono około 120 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni. Zadanie obejmowało również naprawę spękań, wymianę dylatacji bitumicznych i wykonanie poziomego oznakowania grubowarstwowego _ - dodał.

Remont, który był pierwszym tak poważnym w kilkunastoletniej historii opolskiego odcinka A-4, kosztował około 7,2 miliona złotych. Prace wykonała firma Skanska.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: autostrady w polsce, opole, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, opolskie, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz