Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Rekompensaty za prąd. W przyszłym roku 15 milionów Polaków dostanie pieniądze. Ale nie wszyscy

209
Podziel się

Od około 34 do 308 złotych mają dostać gospodarstwa domowe w ramach rekompensaty za prąd. Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski tłumaczył w środę, jak będzie się można ubiegać o pieniądze. I znalazł winnego podwyżek cen. To... Donald Tusk.

Na pieniądze nie będą mogli liczyć ci, którzy zużywają mało prądu. Poniżej 63 kWh rekompensata bowiem nie przysługuje.
Na pieniądze nie będą mogli liczyć ci, którzy zużywają mało prądu. Poniżej 63 kWh rekompensata bowiem nie przysługuje. (East News, MONKPRESS/EAST NEWS)
bDYNputh

- Rekompensaty dostanie 15 milionów Polaków. Większość, 86-87 procent gospodarstw domowych. Tych, które są w pierwszym progu podatkowym. One wyniosą, w zależności od zużycia, od około 34 do ponad 308 złotych. Będzie to wyglądać w ten sposób, że gospodarstwa domowe będą składać oświadczenia do przedsiębiorstw obrotu i ta różnica wzrostu cen będzie odliczona - mówił rano w radiowej "Jedynce" Kowalski.

Wiceminister odpowiedzialność za podwyżkę cen prądu zrzucił na Donalda Tuska, który w 2008 roku "podpisał w Brukseli bardzo niekorzystny dla Polski pakiet klimatyczny". - Dzisiaj za to wszyscy musimy dopłacać miliardy złotych - przekonywał.

Kiedy poznamy konkretne szczegóły w sprawie rekompensat? Ustawa jest w konsultacjach i za chwilkę wejdzie na drogę legislacyjną. Od przyszłego roku będą rekompensaty.

bDYNputj
Zobacz także: Obejrzyj też: Rekompensaty za prąd. "Kreatywna księgowość rządu"

Jak pisaliśmy we wtorek, projekt programu, który trafił właśnie do konsultacji, pociągnie za sobą koszty rzędu 2,43 mld zł.

Jak tłumaczyła Polska Agencja Prasowa, wysokość rekompensaty zależy od zużycia energii. Na przykład gospodarstwo domowe, które zużyje rocznie między 63 a 500 kWh, otrzyma 34,08 zł rekompensaty. Przy zużyciu między 500 a 1200 kWh można liczyć na 82,80 zł, a przy przedziale 1200 a 2800 kWh - 190,86 zł.

bDYNputp

Zużycie powyżej 2800 kWh to rekompensata w wysokości 306,75 zł. Na pieniądze nie będą mogli liczyć ci, którzy zużywają mało prądu. Poniżej 63 kWh rekompensata bowiem nie przysługuje. Podobnie zresztą jak w przypadku najbogatszych. Jeśli dochód roczny przekracza 85528 zł, to o pieniądzach można zapomnieć (bo to już drugi próg finansowy, dla którego rekompensat nie będzie).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYNputK
KOMENTARZE
(209)
War
rok temu
100 lat minie i będzie wina Tuska
Rak
rok temu
Winny jest PiS bo to ta partia blokuje inwestycje w nowe wiatraki, ustawa odleglosciowa, a dotuje wegiel i enegetyke weglowa, ktora jest droga i szkodliwa dla zdrowia i srodowiska, wszechobecny smog
Luzik
rok temu
Kowalski TY MŁOCIE
bDYNputL
Domin
rok temu
Pissowskie okradanie społeczeństwa ciąg dalszy masakra polsko obudź się nie głosuj na andrzejki złodziejka
Pamiętamu 10 ...
rok temu
Tusk zrobił pierwszy krok. Drugi zrobiła Kopacz.
...
Następna strona