Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rekonstrukcja rządu. Polacy wskazali, którzy ministrowie powinni odejść

289
Podziel się:

Aż 41 proc. zapytanych domaga się odejścia z rządu wicepremiera Jacka Sasina. To najgorszy wynik wśród spośród wszystkich ministrów w najnowszym sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Drugie miejsce zajął szef MSWiA i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin nie ma najlepszej opinii u Polaków.
Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin nie ma najlepszej opinii u Polaków. (ONS)

Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w ramach sondażu dla "Rzeczpospolitej" zapytał Polaków, co sądzą o poszczególnych ministrach tworzących rząd Zjednoczonej Prawicy, a także o to, kto z nich powinien pożegnać się z piastowanym stanowiskiem.

W oczach Polaków najgorzej wypada wicepremier oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin, którego pracę źle ocenia 48 proc. zapytanych (dobrze - 35 proc.). Jednocześnie 41 proc. uważa, że nie powinno go być w rządzie po zapowiadanej od jakiegoś czasu rekonstrukcji. Z odejściem Sasina nie zgadza się z kolei 38 proc. biorących udział w sondażu.

Słabe notowania ma również szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Jego pracę źle ocenia 34 proc. zapytanych, tyle samo uważa, że Kamiński na swoim stanowisku sprawuje się dobrze. 37 proc. domaga się odejścia z rządu tego polityka. Natomiast 34 proc. uważa, że po rekonstrukcji powinien on zachować swoje ministerialne stanowisko.

Zobacz także: mBank webinar: Jak w 48 h zacząć sprzedawać przez internet?

Bardzo dobrze natomiast oceniany jest minister zdrowia Łukasz Szumowski, z pracy którego jest zadowolonych 54 proc. zapytanych (źle go ocenia 28 proc.). Niewiele mniej, bo 52 proc. uważa, że po zmianach w rządzie Szumowski powinien zachować swoje stanowisko. Jego odejścia natomiast chce 31 proc.

Polacy zgadzają się również z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim ws. przyszłości premiera Mateusza Morawieckiego. Jego pozostania chce 50 proc. zapytanych, a odejścia 29 proc. Jednocześnie pracę szefa rządu dobrze ocenia 45 proc., a 34 - źle.

Zapowiadana rekonstrukcja zakłada zmniejszenie liczby ministerstw. Po zmianach Mateuszowi Morawieckiemu ma podlegać 11-13 resortów (w zależności od zapowiedzi medialnych). Nowy pomysł płynący z obozu Zjednoczonej Prawicy zakłada również połączenie kilku ministerstw w jedno, dzięki czemu powstaną tzw. superresorty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(289)
Nnnm
2 lata temu
Mało odejść z rządu A kto odda pieniądze za karty do glosowania siedzieć powinien iść Sasin A nie na kolejną ciepłą posadę
analiza
2 lata temu
Znając Morawieckiego, zmiany wyjdą na lepsze.
nośny
2 lata temu
Na pewno premier weźmie pod uwagę opinie ludzi... jak zawsze.
Hejajajajja H...
2 lata temu
Rząd nie dość, że już teraz i od początku dobrze działa, to cały czas chce się dalej udoskonalać.
Lary
2 lata temu
PiS > PO. Tyle w temacie.
...
Następna strona